Originální název: One For the Money

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-049-3

BB art (2012) 978-80-7461-049-3 236
Alpress (2003) 80-7218-909-3 286

Poněkud ztřeštěná Stephanie Plumová, rodačka z Trentonu, je na tom mizerně. Nemá práci, nemá peníze a navíc jí právě zabavili auto. Dostává nabídku – mohla by začít spolupracovat s agenturou, která se zabývá kaucemi. Stačí dopadnout jediného výtečníka, který byl propuštěn na kauci a posléze se nedostavil k soudu, a může shrábnout deset tisíc dolarů. Připadá jí to jako skvělá možnost výdělku a rozhodne se to zkusit. Její první úkol spočívá v tom, že má vydat spravedlnosti bývalého policistu Morelliho, obviněného z vraždy prvního stupně. Joe Morelli je však její kamarád z dětství, ba možná i víc než kamarád. Není snadné vyřešit dilema, zda ho právě Stephanie má poslat za mříže. Každý se musí ohánět, aby se v této džungli prosadil, jenže ona má občas sklon nejdřív řezat – a teprve dodatečně měřit. Pokud rychle nevezme rozum do hrsti, mohlo by se svérázné Stephanii snadno stát, že první mrtvola, s níž se v budoucnu setká, bude její vlastní… Svěží detektivní příběh ze současné Ameriky je podán s jiskrným humorem a rozhodně nepatří k tuctovým. (Založil/a: al-ma)

LeaLea
  21. 1. 2013, 19:48
Poté, co vyšlo nově Za všechny prachy, nechala jsem se zlákal ukázkou v naději, že mi zase po delší době nějaká oddechovka sedí stylově, přesto ve mně hlodal červík pochybnosti, zda-li to zase není tah nakladatele a zmíněná ukázka není zároveň jedinou povedenou pasáží celé knihy. Nebyla. Příběh není příliš složitý, přesto se stal v podání hlavní hrdinky, trdla a zkrachovalce, velmi čtivým a vtipným kouskem. Naprosto amatérská hledačka zločinců dostala za úkol vypátrat muže, který ji shodou okolností před lety připravil o věneček. Ačkoliv vůči němu stále cítí hořkost, Morelli zároveň neztratil nic ze svého šarmu. V této rovině vztah ústřední dvojice parádně táhne příběh, přesto se nedá hovořit o nějaké lovestory. A Stephaniina rodinka je prostě k nezaplacení. Zkrátka humorná detektivka, k níž se dá vracet.
Honey0105
  14. 9. 2010, 21:48
Skvělý první díl, skvělé série o Stephanii Plumové. Moc se mi líbilo, když Morelli přivázal Stephanii ke sprchovému koutu a ona musela volat Rangerovi, to e ais moje nejoblíbenější scéna, kvůli které jsem hned po přečtení začla číst znovu od začátku a už o tom přemýšlím zas, protože miluji vtip autorky Janet Evanovich.