Zloděj duší

Originální název: The Thief of Always

Mustang - 1996
ISBN: 80-7191-100-3

Mustang (1996) 80-7191-100-3 170

Prázdninový dům pana Hooda existoval tisíc let a přivítal ve svém objetí nespočet dětí. Je to místo plné zázraků, blažený koloběh příjemných překvapení a ročních období, místo, kde se vyplní každý dětský rozmar… Není to samozřejmě zadarmo, ale malý Harvey Swick, znuděný svým životem a zlákaný zázraky pana Hooda nemá čas zvažovat důsledky. Teprve když Dům ukáže své temné stránky – když Harvey zjistí, jaké ubohé bytosti v jeho stínu žijí – začne o svém rozhodnutí pochybovat. (Založil/a: Arcanis)

Ghoulman
  12. 9. 2016, 8:14
Důmyslná sonda do duše dítěte, kde se snoubí fantaskní vize plné krásy a slunce s temnými přízraky s neobvyklou fantazií a lehkostí. Pokud bych to měl vystihnout pomocí příkladů z literatury, jedná se v podstatě o kombinaci Astrid Lindgrenové a H. P. Lovercrafta. Z toho sice vyplývá, že se asi nakonec přece jen nejedná o knihu pro děti, nicméně milovníci fantazie i hororu budou nejspíš spokojeni stejným dílem.
MuMura
  10. 4. 2013, 23:56
Tenkrát jsem si ji půjčila v knihovně s tím, že jsem vůbec nevěděla do čeho jdu. A byla jsem nadšená, je to taková pohádka pro dospělé :) Překvapuje mě, že ji zná tak málo lidí.
Tardis
  30. 10. 2015, 14:12
Já tedy začínala číst v domnění, že jde o děsivý příběh. A ze začátku jsem dostala pohádku. Dobře vyprávěnou, ale prostě jsem to nečekala. Mrtvá kočička mě ale rychle probrala z počátečního omylu. Opravdu moc dobrý příběh.
VaclavB
  27. 1. 2015, 14:22
Na knihy C.Barkera bacha - stojíte na hraně fantazie a šílenství, a nevíte, kdy sklouznete na kterou stranu. Tahle kniha je nicméně jedna z těch přístupnějších a stravitelnějších, co jsem od něj četl - snad díky pohádkovému podtónu.
johnnie
  20. 10. 2014, 18:34
Začíná to jako pohádka, ale pohádka to rozhodně není. Strhující, mrazivé čtení o imaginárním místě, kam byste se nechtěli dostat ani jako dospělí. Natož jako děti.
Max1987
  7. 2. 2013, 13:20
Dokonala fantasy kniha od Cliva Barkera nezkutečný příběh vřele všem doporučuji Cliv proste umí psát horory ale fantasy-hororu tak to je šupa ! :D