Három város

Profil knihy je v jiném jazyce

Három város

other - 2001
ISBN: 80-85401-97-5

other (2001) 80-85401-97-5 128

Hogyan barangoltam be Pozsonyt Pipóval, a kis kíséretettel

Kniha TRI MESTÁ, to sú vlastne tri knihy v jednej. Z ich názvov je zrejmé, že ide o rozprávanie troch autorov o troch hlavných mestách troch susedných krajín: Slovenska, Maďarska, Rakúska. Autori pochádzajú vždy z tej-ktorej krajiny, a to isté platí aj o ilustrátorkách. Kniha je určená malým čitateľom, a tak príhody strašidielka Pipa v Bratislave, psíka Arka v Budapešti a vrabčiaka Čivka vo Viedni sú nielen plné zaujímavých faktov, ale aj rozkošných zážitkov hlavných hrdinov, ktorí nás povodia po svojom meste a ktorých si určite obľúbi každý malý čitateľ či každý dospelý spolučitateľ. K tomu určite prispejú aj pôvabné, k deťom sa milotou a vtipnosťou privrávajúce početné farebné ilustrácie, ktoré sú zároveň na vysokej výtvarnej úrovni.
Kniha vyšla v troch jazykových mutáciách: v slovenčine, v maďarčine a v nemčine.