Hľadaj moju tvár

Profil knihy je v jiném jazyce

Hľadaj moju tvár

Odeon - 2004
ISBN: 80-551-0742-4

Odeon (2004) 80-551-0742-4

Román Hľadaj moju tvár od Johna Updika vyšiel v roku 2002 a predstavuje slávneho amerického spisovateľa na vrchole tvorivých síl. Poučná, zábavná aj pikantná kniha je poctou modernému americkému výtvarnému umeniu a nahliadnutím do zákulisia ľudskej kreativity. Dej sa odohráva v rozmedzí 30. a 50. rokov minulého storočia, keď na umeleckej scéne dominovali osobnosti abstraktného expresionizmu a pop-artu. Centrálnou postavou je maliarka Hope Chafetzová, ktorej traja manželia boli slávnymi a kontroverznými umelcami. Príbeh o partnerstvách, láskach, sexe, ale najmä o umeleckom hľadaní predstavuje newyorskú bohému, zmes reálnych a fiktívnych postáv: Jacksona Pollocka, Willema de Kooninga, Andyho Warhola či Jeffa Koonsa. Originálnou kolážou prózy a umenovedy vznikol román, ktorým spisovateľ potvrdil svoje renomé majstrovského rozprávača.

John Updike John Updike