Vankúš z trávy

Profil knihy je v jiném jazyce

Vankúš z trávy

Ikar - 2004
ISBN: 80-551-0760-2

Ikar (2004) 80-551-0760-2

Takeo, dedič klanu Otoriovcov, obetoval svoj život tajnému kmeňu Kikutov. Nadprirodzené schopnosti – mimoriadne ostrý sluch, schopnosť byť naraz na dvoch miestach a umenie stať sa neviditeľným – z neho spravili najobávanejšieho nájomného vraha. Musí však zaprieť všetky duchovné sľuby svojho pokojného detstva, právo prvorodeného na majetok, pozemky a moc – a najmä lásku ku Kaede. Ak nesplní kruté požiadavky kmeňa, jeho príslušníci ho zabijú. Z Takea vyrastie muž, odhodlaný vybrať sa na cestu nebezpečenstva, utrpenia a obetí v krutej horskej zime. Kaede, ktorú bezohľadne využívajú krutí mocipáni, musí využiť svoj um, krásu a ľstivosť, aby sa presadila vo svete ovládanom mocnými mužmi. Vankúš z trávy, druhá časť svetového bestselleru Príbehov klanu Otoriovcov, nás zavedie do mýtického stredovekého Japonska, a vyrozpráva nám príbeh odohrávajúci sa v očarujúcom prostredí, ktorý je plný bojov o moc, protichodných vzťahov a vášnivej lásky.

Lian Hearn Lian Hearn