Interpersonálny konflikt

Profil knihy je v jiném jazyce

Interpersonálny konflikt

Pegas - 2004
ISBN: 80-551-0832-3

Pegas (2004) 80-551-0832-3

Kniha Interpersonálny konflikt skúma hlavné princípy efektívneho zvládania konfliktov od každodenných interakcií na pracovisku až po romantické vzťahy. Zahŕňa súčasné výskumy a príklady, poskytuje čitateľom nástroj na získanie teoretických aj praktických základov zvládania konfliktov.
Poukazuje na to, prečo je štúdium konfliktov také dôležité, zisťuje, ako osobné skúsenosti ovplyvňujú naše voľby v konfliktoch, prináša do pozornosti pozitívne aj negatívne názory na konflikt a ukazuje, ako nás ovplyvňujú metafory konfliktu. Napokon skúma model dvojitej optiky v konflikte, ktorý integruje kultúru a pohlavie, pretože tieto dve dôležité „optiky“ nás všetkých ovplyvňujú.
Publikácia obsahuje užitočné rady a techniky na mnohé príležitosti, či už pri kúpe auta alebo pri vyjednávaní so susedom kvôli brešúcemu psovi. Autori nám pomôžu identifikovať osobnú filozofiu, vyrovnať sa s hnevom. Kniha skúma proces mediácie – rýchlo sa rozvíjajúcu profesionálnu oblasť.