Královští hadi

Královští hadi Originální název: Královští hadi

Vade Mecum - 1997
ISBN: 80-86041-14-X

Vade Mecum (1997) 80-86041-14-X 358

Třetí díl volně navazující se jmenuje Královští hadi a děj se skokem posune do roku 2090, kdy se znovuzrozený Himilko opět setká se svou kněžkou z Rujány. Mimochodem, tentokrát dorazí z Indie a jmenuje se Apšára. Vyšlo v roce 1997 v naklada­telství VADE MECUM Opava. ISBN 80–86041–14-X. Tahle kniha je jedna z nejsložitějších, jaká kdy byla v české sci-fi napsána.(Troufám si tvrdit) Milovníkům Tolkiena raděj nedoporučuji. IQ 90 tady opravdu nestačí. On byl Jobánek starý pán s klasickým vzděláním. A opravdu to měl všechno načtené. Já tu knihu „trávil“ několik let. Tahle kniha byla k dostání ještě relativně nedávno v Krakatitu v Dlážděné. Ale přiznávám, teď jsem tam několik měsíců nebyl. V knihovnách se tohle setrvale krade a v antikvariátech je občas k vidění první vydání Tanit, které bylo veliké a tím to pomalu končí. Nu, kdo hledá prý najde. Hodně štěstí. Stojí to za to. (Založil/a: trevize)