Stupava - Potulky históriou

Profil knihy je v jiném jazyce

Stupava - Potulky históriou

Vydavateľstvo PT
ISBN: 80-88912-50-4

Vydavateľstvo PT 80-88912-50-4

V knihe Stupava – potulky históriou nás autor prevedie celým oblúkom dejín od praveku až po súčasnosť. Dejinné udalosti sa vynárajú ako obrazy miest, kde sa odohrali alebo mohli odohrať. Popis histórie je súčasne akýmsi sprievodcom po Stupave a okolí, upozorňuje čitateľa na významné miesta, pamätníky, budovy, kaštiele v Stupave a Mariánke. Autor nás zoznámi s mnohými známymi stupavčanmi, s bohatou históriou Pajštúnskeho hradu, s unikátnymi technickými pamiatkami, ktoré v čase svojho najväčšieho rozmachu presahovali hranice obce, lebo výrobky zo Stupavy a okolia boli známe vo svete. Ale dozvieme sa aj ako vznikla slávna pesnička o stupavskej krčme, že záhorácke víno je síce „kyseué, ale veseué“ a tiež o tradícii „Dní zelá“.

Sú to skutočné potulky históriou písané pútavým a ľahkým štýlom, oživené množstvom dobových fotografií.

Anton Hrnko Anton Hrnko