Môj veľký atlas sveta

Profil knihy je v jiném jazyce

Môj veľký atlas sveta

Ikar - 2004
ISBN: 80-551-0857-9

Ikar (2004) 80-551-0857-9

Na stránkach tejto velikánskej knihy sa pred vami objaví náš úžasný svet! Všetky kontinenty uvidíte z vtáčej perspektívy, dozviete sa rôzne zaujímavosti o vzdialených končinách, stovky obrázkov na mapách vám ukážu, kde sa čo nachádza - od slonov v Afrike až po bumerangy v Austrálii.
Preskúmajte Severnú a Južnú Ameriku! Na ďalekom severe Ameriky nájdete napríklad líšku polárnu, na tichomorskom pobreží Kanady totemové stĺpy, dozviete sa o kovbojskom rodeu na americkom západe, alebo o tanečnom karnevale v Riu de Janeiro.
Zaostrite na Európu! Vo Francúzsku nájdete okrem iného najrýchlejší vlak na svete, v Taliansku šikmú vežu v Pise a 2 000 rokov staré rímske koloseum, v Dánsku sochu Malej morskej panny.
Zaskočte si do Ázie! V Rusku objavíte najhlbšie jazero na svete, v thajskom Bangkoku plávajúci trh, v Indonézii balijské tanečnice a v malajzijskej metropole Kuala Lumpur najvyššie dvojičky na svete, budovy Petronas Towers.
V Afrike vás určite zaujme množstvo rôznych zvierat, v Austrálii zasa koralové útesy plné života.
Pestrofarebné podrobné mapy pri skúmaní nášho sveta prinesú veľa zábavy i poučenia každému, kto sa do toho pustí sám, s kamarátmi, alebo v rodinnom kruhu.