Originální název: Lavondyss

Argo - 2015
ISBN: 978-80-257-1653-3

Argo (2015) 978-80-257-1653-3 340
Polaris (1994) 80-85911-06-X 404

Druhá kniha série Les mytág.

Ve středu zbývající části původního lesa leží – Lavondyss – nepřípustný svět, nepopsatelné království, místo divů a hrůzy, smrti i znovuzrození, obydlené fantastickými bytostmi zrozenými z kolektivního lidského nevědomí. Nyní je do tajemného srdce lesa zatažena mladá Tallis Keetonová, která – poté co se jí podaří překročit hranice zakázaných míst mýtické minulosti – pátrá po svém ztraceném bratrovi… a temném tajemství svého hrozného dědictví. (Založil/a: Arcanis)

illy
  16. 8. 2013, 8:02
Musel jsem po znovupřečtení ubrat jednu hvězdu, páč dát si tutu knihu krátce po Lesu mytág je poněkud nešťastné. Pronikání do tajemného prapůvodního lesa (zabývá se jím polovina knihy) působí teď poněkud nudně. A i když je příběh skvěle napsán, nemá pro mě dostatečný "drive".
Pend
  1. 2. 2013, 7:15
Úspěšné pokračování Lesu Mytág. Pochopitelně už nenabízí tak intenzívní zážitek spojený s objevením Mytág, moment překvapení je prostě pryč, na druhou stranu je zajímavé sledovat, jak se vyvíjí a objevují nové formy.
Crocuta
  26. 3. 2014, 16:58
Pro mne minimálně na stejné úrovni jako Les mytág - syrové, tajemné, ponuré - a duch divokého lesa je tu cítit z každé stránky, stejně jako v první knize série.
Peter.Melon
  13. 12. 2012, 17:09
Jedno z Holdstockových podařených děl.Tento fantasy román je úžasný!Líbí se mi a je napínaví a plný nadpřirozených jevů.
lidus
  21. 7. 2016, 8:08
Je obdivuhodné, jak Holdstock dokázal do knihy zhustit tolik informací, zvlášť ke konci. Motiv spirály se opakuje nejen v lese, ale i v ději - tohle mě trochu zaskočilo, ke konci jsem v jednom místě ztratila orientaci a musela jsem se o kousek vrátit. Dočetla jsem včera a teprve si v hlavě rovnám "jak to teda vlastně bylo". Holdstock mě skoro celý román napínal, zákruty děje jsem dokázala předvídat jen na několika málo místech. Z knihy mi zůstaly silné dojmy.
Zlatokrt
  28. 10. 2013, 13:10
Pro mě zatím nejslabší díl série. Úvod je neskutečně dlouhý, mnohá pravidla nastavená v předchozím dílu najednou jakoby neexistovala a hlavně je celý příběh tak zmateně napsaný, že jsem se v něm nakonec přestal orientovat.
Cairo
  8. 1. 2012, 8:08
moje úplně první kniha od Holdstocka a to ještě v původním znění z antikvariátu někde z Leicesteru... ačkoliv mi v originále děj moc nedal (přece jen to tenkrát na mne bylo moc náročné čtení v en), přesto na mně nějak zvláštně zapůsobila a do teď je to jedna z mých "nej" knih vůbec a stejně tak nejoblíbenější ze série lesu mytág...