Slovensko, osud môj, Ty kokso!

Profil knihy je v jiném jazyce

Slovensko, osud môj, Ty kokso!

Ikar - 2004
ISBN: 80-551-0865-X

Ikar (2004) 80-551-0865-X

Na prvý pohľad sa môže zdať, že kniha Ibrahima Maigu má trochu nezvyčajný názov. Zaznieva v ňom prekvapenie i radosť černošského mládenca, ktorý sa po príchode do neznámej krajiny vypracoval na špičkového zabávača, šoumena, speváka, skladateľa i filmového herca. Cesta na výslnie však nebola ľahká. Ibrahim Maiga poctivo podáva svoj životný príbeh. Priznáva sa k nedokončenému vysokoškolskému štúdiu, k ťahaniciam s kriminálnou aj cudzineckou políciou, poodkrýva svoje vzťahy so ženami, chlapsky sa priznáva k vlastným zlyhaniam. Väčšina z nás ho pozná ako zábavného, veselého človeka. Je to však muž s citlivým srdcom, ktorý často navštevuje detské domovy a nechýba na charitatívnych podujatiach. Vo svojom rozprávaní sa prejavuje aj ako filozof-humanista. Trápia ho vážne témy – rasizmus, netolerancia či xenofóbia. Pre Ibrahima Maigu sa Slovensko stalo osudom a novým domovom. Polovica jeho srdca však zostala v Afrike. Cítiť to z jeho rozprávania o tomto ťažko skúšanom kontinente.

Buď ma necháte na Slovensku, alebo balím kufre!

Ako som spadol do Fontány

Nezhody v šoubiznise

Kramár nikdy nezašušle ako ja!

Moje nádherné dievčatá

Havária – znamenie osudu?

Mať dve mamy je super

Magická Afrika