Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ďáblova lest

82%
4 29
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ďáblova lest Originální název: Ďáblova lest

Nejnovější vydání:
Česká televize - 2007
ISBN: 978-80-7404-018-4
Počet stránek: 184
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 6x v oblíbených
v přečtených 46x v přečtených
v knihovně 10x v knihovně
k přečtení 11x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Česká televize (2007) 978-80-7404-018-4 184

Studentka archeologie jen náhodou unikne podivné smrti a je nalezena v posttraumatickém šoku. Tajemné magické symboly, které jí kdosi namaloval na tělo krví, nasvědčují, že nepůjde o obvyklý kriminální případ. O pomoc při vyšetřování je proto požádán znalec satanských sekt a specialista na okultismus doktor Runa. Pátrání ho přivádí do bývalého benediktinského kláštera v Podlažicích, kde dívka spolu s dalšími studenty a pedagogy pracovala na archeologických vykopávkách. Zatímco policie objevuje další oběti, Runa zjišťuje, že stejné magické znaky se nacházely i na nedávno odkrytých hrobech uprostřed kláštera. Ostatky, které v nich byly uloženy, nepatřily pouze řeholníkům, jak nařizovaly regule, ale i ženám a dětem. Jak závažný musel být důvod, aby byly porušeny přísné předpisy řádu? Šlo rovněž o oběti zločinů? Souvisí jejich smrt před sedmi sty lety se současnou sérií rituálních vražd? Jakou roli při tom hraje Ďáblova bible, která vznikla za více než zvláštních okolností právě v podlažickém klášteře? A jakou lest v ní nastražil ďábel na ty, kteří mu uvěřili?
Mistrně napsaná próza známého autora knih, filmů a dokumentárních cyklů o nadpřirozených jevech, nevysvětlitelných záhadách a legendách umně propojuje napínavý příběh, zpracovaný rovněž ve filmové podobě, s odhalováním tajemství jedné z nejzáhadnějších knih světa, pro svou velikost zvané také Codex gigas. (Založil/a: trevize)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

dollyk
60% 60% 60% 60% 60%
  12. 12. 2016, 19:49
Kniha je dobrá a v mnoha detailech lepší než film, ale platí to i naopak. Třeba Sumarovo pití a Lenka jako agentka inspekce v knížce chybí, zase je tam lépe popsána celá legenda Kodexu Gigas. Někdy Vašíček zabíhá do podrobností a bizarních teorií nad rámec příběhu, co je naopak mírně nudné. Protože jsem ten příběh znal a kniha mi nic převratně nového nenabídla, musím ji hodnotit hůře. Takže za tři.

Noctua
60% 60% 60% 60% 60%
  29. 8. 2012, 12:10
Kniha je vlastně téměř doslovný přepis televizního seriálu. Čtenář se v ní nedozví ani ťuk navíc, co by neznal z filmu. Naopak některé filmové zápletky jsou zcela vynechané. Pokud bych měla hodnotit film bylo by to za 5*, ale protože zde hodnotím knihu musím jít s bodováním dolů jen na 3*. Z literárního pohledu se jedná o slohové cvičení na dané téma, i když nepopírám, že téma je hodně zajímavé. Za tuhle knihu je škoda vynakládat peníze.