Rekordy okolo nás

Profil knihy je v jiném jazyce

Rekordy okolo nás

SPN-Mladé letá - 1998
ISBN: 80-06-01092-7

SPN-Mladé letá (1998) 80-06-01092-7

Táto kniha ponúka vzrušujúce pohľady na všetko, čo sa týka objavovania nášho neuveriteľného sveta a umu mnohých pozoruhodných ľudí. V knihe sú preskúmané tak prírodné divy, ako aj objavy cestovateľov, rozhodujúce dejinné udalosti a veľké ľudské činy. Mladý bádateľ sa dozvie, koľkokrát sa nadýchneme počas svojho života, ktorá stavba je najvyššia na svete, aké boli počiatky futbalu, ktorý strom je najstarší. Nájdete v nej veľa poznatkov z nezvyčajne rozsiahleho okruhu tém (vesmír, planéta Zem, pozorovanie oblohy, rastliny a živočíchy, ľudské telo, história, osobnosti 20. storočia, veda, vynálezy, internet, počítače, lode, lietadlá, veľké stavby, peniaze, drahocennosti, výtvarné umenie, hudba, literatúra, film, budúcnosť).Kniha má zaujímavú, invenčne riešenú grafickú úpravu. Na lepšiu orientáciu v nej poslúži register na konci.