Století páry

Originální název: Století páry

Triton - 2010
ISBN: 978-80-7387-337-0

Triton (2010) 978-80-7387-337-0 296

Svět se na okamžik zastavil a teď se váhavě jako ospalý kolos rozhoduje, na kterou stranu padne. Mocní metafyzikové si mysleli, že mohou přírodní zákony ohýbat dle libosti, teď se však na ně v oblacích páry žene průmyslová revoluce a hrne zažité pořádky na smetiště dějin.
Ani nově vzniklá industriální říše to nemá snadné. Trolové, sloužící jako pracovní otroci, se začali vzpouzet a bojovat o svá práva.
Do těchto neklidných časů se narodil pistolník, nájemný ochránce i zabíječ nestvůr Fastynger van Hauten, kterému se zatím povedlo zklamat každého, kdo se k němu upnul. Vydává se do divokých pralesů, na opuštěná pohřebiště i do spletitých uliček, kde bojuje se svými nepřáteli i sám se sebou a každým svým skutkem rozhoupává misky vah osudu do bláznivého tance.

Povidková sbírka obsahuje:
Rozhraní
Peníze nesmrdí
Dárce
Kšeft pro kočku
Století páry (Založil/a: trevize)

Petr Schink Petr Schink
*29.12.1979

El Curo
  2. 8. 2016, 14:51
Kniha, která mě velmi ovlivnila. Doporučuji k přečtení každému, kdo má rád steam punk, ale hlavně každému, kdo nemá šajna, co to ten steam punk vlastně je. ;-)
Borghal
  20. 4. 2011, 12:06
Velmi dobře napsaná a drsná oddychová četba, za 4*. Kdo má rád steampunk, ještě jednu hvězdičku si přidá, jelikož steampunkových děl moc není, kor tak kvalitních.