Originální název: The Hollowing
Poprvé vydáno celosvětově: 1993

Polaris - 2002

Polaris (2002) 368
Polaris (1995) 80-85911-10-8 368

Čtvrtá kniha série Les mytág.

Alex Bradley, dítě s nadměrně rozvinutou fantazií, které má po drastickém útoku neznámých sil poškozenou levou polovinu mozku, zmizí z domova. O měsíc později je jeho tělo nalezeno na okraji Ryhopského lesa. Alex byl však ve skutečnosti vstřebán lesem, vtažen skrz Hloubení do jeho zeleného jádra. Tam jeho mysl začíná oživovat tajuplný hvozd zvláštními narušenými mytágy, které ohrožují les, jeho přirozená mytága i Alexova otce Richarda, jenž spolu se skupinou vědců zkoumajících les pátrá po svém ztraceném synovi. (Založil/a: Arcanis)

Pend
  1. 2. 2013, 7:18
Z mého pohledu zatím nejslabší část, to neznamená, že špatná. Tentokrát se objeví narušená Mytága ohrožující Ryhop s jeho přirozenými obyvateli.
Crocuta
  26. 3. 2014, 17:00
Roberta Holdstocka mám rád obecně, přečetl jsem od něj všechno co u nás vyšlo a v hodnocení jsem nikdy nemusel jít pod 4*, ale Les mytág, Lavondyss a právě Hloubení považuji za opravdový vrchol jeho tvorby.
Zlatokrt
  28. 10. 2013, 14:11
Úspěšný návrat k prvnímu dílu série. Zákony lesa, jak byly na začátku stanoveny, znovu víceméně platí, děj je opět srozumitelný a hrdinové už dokonce nejsou takové nuly. Co víc si přát?
lidus
  2. 8. 2016, 7:19
Hloubení je na čtení jednodušší než Lavondyss, líp se v něm orientuje, přesto není snadno předvídatelné. Nejvíc mě překvapil smířlivý konec, po zkušenostech minulých dílů jsem čekala nějakou apokalypsu... Líbil se mi popis zpustlého stavu - podobné čtení, jako když Tallis v minulém díle prožívá celý běh lidské historie, tohle Holdstokovi jde.