Probuzení Astarotha

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Fragment - 2009
ISBN: 978-80-253-0813-4

Fragment (2009) 978-80-253-0813-4 392

Max McDaniels vede poklidný život na předměstí Chicaga, ale jen do chvíle, kdy narazí na záhadný keltský gobelín, na kterém je zobrazen mytický výjev z Honu na býka v Cooley. Od toho okamžiku se o Maxe a jeho gobelín zajímá spousta podivných a neznámých lidí. Kvůli svému objevu se dostane až do Rowanské akademie, tajné školy, kde ho čekají úžasné věci: tvorové z říše fantazie, náročná výuka a jeho vlastní observatoř v budově zámku na mořském pobřeží.
Ale čekají ho i věci temné. Když se Max dozví, že na různých místech zeměkoule beze stopy mizí obrazy nevyčíslitelné ceny a nadané děti, ocitne se v křížové palbě odvěkého boje dobra a zla. Má-li přežít, bude se muset spoléhat na skrytou síť agentů a mystiků, na talent svého spolubydlícího a na zvláštní sílu, kterou v sobě objevuje a z které jde strach.
Ve svém románovém debutu autor a ilustrátor Henry H. Neff splétá dohromady fantasy, science fiction, mytologii a folklor. Výsledkem je strhující příběh s nezapomenutelnými postavami a nenapodobitelnou atmosféru kouzla a napětí. (Založil/a: trevize)

Henry H. Neff Henry H. Neff
*20.09.1973

Dixiee
  7. 2. 2013, 19:36
Proč mi to jenom připomíná Harryho Pottera? I tak se ale jedná o knížku, která se dá přečíst jedním dechem a nelze jí upřít zajímavost. Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet v dalších dvou dílech.
ganfaldus
  21. 10. 2012, 21:35
Kniha ve mně probudila stejnou chuť a pocit, jako když jsem četl Harryho Pottera. Je to tím, že i děj této knihy se odehrává ve škole. Kniha mě celkově bavila. Vypíchl bych ještě povedenén ilustrace autora.
Irita
  16. 9. 2015, 16:32
Mně se na knize hlavně líbí ta poslední část a všudypřítomné napětí. Atmosféra knihy je podobná Harrymu Potterovi, ale to jí vůbec neubírá na čtivosti a kouzlu. Také kolektiv na Rowanu je výjimečný tím, jak se k sobě děti chovají. Fantastická kniha, doporučuji všem!
natyy
  30. 7. 2013, 14:31
Tajemství gobelinu je kniha ktera neni nic vic nez kopii Harryho Pottera. Ale neni ani dobrou kopii. Snazi se ho napodobit ale bez uspechu. Hlavni hrdina knihy Max je naprosto nezajimava postava. Jeho vlastnosti jsou vsedni a nema nic cim by Vas mohl oslovit nebo dokonce zaujmout. Nebezpeci a dobrodružství v knize ztělesňuji vlkouni (prachobycejni vlkodlaci)
Adelee
  30. 7. 2013, 14:30
Nudna fantasy kniha, ktera maximálně zaujme jen svou podobnosti s Harry Potterem. Samozrejme ne v kvalite, ale v tom jak se autor po HP opici. Z cehoz vznika nudna a nezajimava kopie-Tajemství Gobelínu!
poustnikojot
  9. 4. 2013, 16:21
Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla! První díl je takový nevínný ale poutavý druhý díl jsem zhltla jedním dechem a třetí o tom ani nemluvím! Mám nervy jak provazy :D Ovšem čtvrtého dílu, který se jmenuje Tajemství gobelínu - Vír se v češtině bohužel nedočkáme. Fragment jako mateřské vydavatelství odmítlo 4. díl této série vydat z důvodu malého zájmu o tento titul. Takže sehnat z Ameriky a dát se do překládání.