Dlouhý den Valhaly

Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Altar - 1994
ISBN: 80-901078-8-5

Altar (1994) 80-901078-8-5 444

25. října 1917, v den, kdy v Petrohradě bolševici dobývají Zimní palác, je nad západní frontou sestřeleno německé stíhací eso, poručík von Gallwitz, avšak místo aby se roztříštil o zem, je i se svým letounem přenesen do zásvětní Valhaly.

V bouřlivě probíhajícím ději, plném nejen leteckých bitev se Sútrovými draky, ale i milostných bojů s valkýrami, líčí autor další hrdinovy osudy v Ódinově říši. Von Gallwitzovo tušení, že je ústřední postavou intrik, se pomalu mění v jistotu. Skutečnost však překvapí i jeho.

Po dokončení prvního dílu pracuje autor (za pseudonymem se skrývá dvojnásobný vítěz Ceny Karla Čapka František Novotný) na díle druhém, kde se ukáže, že ani datum sestřelení von Gallwitze nebylo náhodné. (Založil/a: trevize)

MM1979
  6. 6. 2016, 23:33
Všechny knihy Valhaly vyšly v jednom balení... Můj kritický komentář k celému počinu naleznete právě u knihy Valhala. Nemohu doporučit - přímo jsem otráven a znechucen. Nekupovat!
Matěj
  3. 6. 2016, 8:27
Někde jsem četl, že se jedná o nejlepší českou fantasy. Co do komplikovanosti a množství postav možná i ano.
Mám trochu problém, ale se vyznat vůbec v tom jak tyto knihy číst, jelikož jsou na tomto webu prezentovány jako série o 7 knihách, kdežto 2 z nich nejdou sehnat ani v antikvariátech. Berme tedy tuto knihu jako první díl pentalogie. Zcela jistě to tak budete všichni číst.
Severská mytologie je super již sama o sobě. Když do ní přimícháme ještě nácky jako ostré koření dodává to tomu jistý šmrnc navíc:-)
Ódin, Súrt, jejich děcka, trpaslíci , mrtvý piloti zbaveni nádobíčka, moci chtivá dceruška a dokonce i draci. Výčet postav je mnohem širší a různě se i kombinuje.
To občas vyvolává slušný zmatek spolu s mnohdy až komplikovanými popisy leteckých bitev a letadel, do toho nepočítám hluboké filozofické zamyšlení pilotů jak vlastně Valhala figuruje v čase.
Záporáků je zde více, ale hlavní ve finále krom toho, že být touží pánem všeho, chce vlastně jen pořádnou !md..ku! a zažívat co nejvíc rozkoše z orgasmu, tak se rozhodne ji všem lidem brát:-D
Vzhledem k tomu, že kniha končí velmi otevřeně a jako celek celkem bavila dávám sérii šanci.