Merlinův les aneb Kouzelná vidina

Merlinův les aneb Kouzelná vidina Originální název: Merlin's Wood or The Vision of Magic
Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Polaris - 1999
ISBN: 80-85911-52-3

Polaris (1999) 80-85911-52-3 296

Pátá kniha série Les mytág.

V těchto dnech stejně jako po celé věky byla Brocelinde strašným místem, pradávným temným lesem pokrývajícím mlžná údolí a zapomenuté kameny, plný skrytých jezer a záhadných houštin. Ačkoliv samotné jádro Broceliande nemohlo být nikdy objeveno, pach zkázy se šíří až k jeho okrajům a s ním se z něj sypou duchové jako listí na podzim. Je to ten les, kde podle pověsti usnul začarovaným spánkem Merlin, aby ho čarodějka Vivien mohla připravit o jeho magii…
Martin a Rebecca uprchli před lesem už dávno. Ale když se o mnoho let později vrátili na pohřeb své matky, byli znovu lapeni do magické sítě lesa – do sítě zla, která drží místní vesničany ve svém sevření. A když se Rebecce narodil syn Daniel – nádherné, ale hluché a slepé dítě – zjišťuje, že je vtahována do děsivého světa ve kterém ztrácí schopnost zpívat a vidí jen podivné, tajemné stíny.
Příběh z „francouzkého lesa mytág“ je doplněn čtyřmi povídkami, které u nás vycházejí poprvé. (Založil/a: Arcanis)