Dlouhý den Valhaly: Vetřelci

Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Triton - 2007
ISBN: 978-80-7254-968-9

Triton (2007) 978-80-7254-968-9 280

Nejen Súrt a jeho draci, ale i záhadní vetřelci trápí vládce Valhaly. Jak se ukáže, jsou to nacisté, kteří uzavřeli s pánem ohnivého Múspellu smlouvu o vzájemné pomoci. Napřed armáda mrtvých vojáků Wehrmachtu pomůže Súrtovi dobýt Valhalu, a pak Súrt otevře této armádě nekromantů cestu na Zemi, aby zvrátila průběh 2. světové války. Valkýra Reginleif, nejkrásnější a nectižádostivější z Ódinových dcer, jež po spolknutí dračího srdce ovládá čas, si uvědomí, že nová situace hraje do jejích plánů. Zradí Ódina a v nové tvářnosti démona učiní ze Súrta nástroj své bezbřehé touhy po moci. Využije pilota von Gallwitze, který je klíčovou figurou Dvojného kouzla, aby otevřel bránu na Zemi, takže jedinou nadějí mnoha světů se stává malý chlapec, podpořený sebeobětováním otce bohů Ódina. Tato kniha uzavírá úvodní díl monumentální trilogie o eddických světech. Následující svazky pojednávají hlavně o našem světě, nejen o tom, jaký byl a je, ale hlavně o tom, jaký být mohl. (Založil/a: trevize)