Klenoty

Profil knihy je v jiném jazyce

Klenoty Originální název: Jewels
Poprvé vydáno celosvětově: 1992

Slovenský Spisovateľ - 2001
ISBN: 80-220-1073-1

Slovenský Spisovateľ (2001) 80-220-1073-1 315

V súčasnosti azda najčítanejšia americká autorka v známom románe Klenoty opisuje príbeh bankárskej dcéry Sarah, ktorá sa po nevydarenom prvom manželstve zoznámi so svojou životnou láskou, vojvodom z Whitgieldu.
Novomanželské šťastie zatieni druhá svetová vojna, ktorá hlavným hrdinom nečakane skomplikuje život.
Keď sa postupne spamätajú zo strát, musia začínať z ničoho, no vďaka odvahe riskovať a nezlomnej húževnatosti opäť nadobudnú veľké pozemské statky. Darí sa im aj v rodinnom živote, najväčšiou radosťou sú im vlastní potomkovia. Rodičovstvo však prináša aj problémy - synovia a dcéra si ako na potvoru vyberajú vždy nevhodných partnerov. Až po mnohých peripetiách a životných omyloch si ich ťažko skúšaní rodičia môžu konečne vydýchnuť.

minusha97
  15. 3. 2016, 21:58
Od "majsterky pera" ženských románov som čakala niečo viac, kniha ma neuveriteľne sklamala. Z veľkej časti nebol príbeh vôbec zaujímavý, nudil ma a keď som túto 314-stranovú knihu čítala 2 týždne, tak som skrátka usúdila, že to nie je to pravé pre mňa. Ničím ma nenadchla.

Autorkin štýl mi prišiel pomerne nudný a patetický, v knihe neboli žiadne zaujímavé dialógy ani zvraty, skrátka celú knihu sa tam nič nedialo, iba sa neustále rodili deti. Pre mňa katastrofa.
Jediné, čo sa mi páčilo bol historický podtón, ktorý mi nejakým spôsobom evokoval Rebeku, ale inak túto knihu považujem za stratu času. Nič pre mňa.