Další den Valhaly: Dopoledne

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Triton - 2002
ISBN: 80-7254-300-8

Triton (2002) 80-7254-300-8 392

Druhá kniha trilogie Valhala prvni cast ze dvou

Přesně 25 let poté, co byl nad západní frontou sestřelen, se německý pilot von Gallwitz vrátil – jako Dveřník, aby umožnil nacistům nasadit tajnou magickou zbraň. Z trosek západní civilizace vyvstává obludný nacistický svět, kde místo fyzikálních zákonů vládne magie.

Magii musí při boji využívat i skupina vědců, kteří jsou podle Rooseveltova plánu jedinou nadějí lidstva. Za pomoci magického stroje Kabaly hledají muže, jenž by Bránu mezi světy nastavil obráceným směrem a učinil z vlády nacistických nekromantů a podsvětních démonů jenom noční můru. Možná je tím vyvoleným převychovaný český chlapec, který zdědil von Gallwitzův meč. (Založil/a: trevize)

Matěj
  3. 6. 2016, 8:34
Pro mne druhý díl série.
Trochu zamrzí, že už nepotkáváme hlavního hrdinu předchozí knihy. Ale vystupují zde nové hlavní postavy a vykreslení náckovského světa ovládaného harpyjí je skvělé!
Část v New Yorku mě moc nebavila. Ovšem popis zrodu nové Ameriky a jejich nesnází již ano.
Klobouk dolu za zakomponování skutečných historických postav a událostí s nimi spojenými.
Množství postav ovšem příběh někdy, až zbytečně tříští.