Brána ze slonoviny, brána z rohu

Brána ze slonoviny, brána z rohu Originální název: Gate of Ivory, Gate of Horn

Polaris - 1998
ISBN: 80-85911-37-X

Polaris (1998) 80-85911-37-X 336

Šestá kniha série Les mytág.

Rok poté, co jeho otec pronásledovaný svým podivným šílenstvím definitivně mizí v Ryhopském lese, se Chris Huxley sám vydává do tajemného lesa mytág, aby nalezl odpovědi na několik palčivých otázek, aby odhalil rozdíl mezi pravdou a lží, které střeží Brána ze slonoviny, brána z rohu.
Do Ryhopu vstupuje poprvé, a tak máme i my možnost znovu objevovat tuto tajemnou končinu jeho smysly a spolu s ním pocítit „zmatek na okraji dění, smyslovou kakofonii zvuků a obrazů, záblesky vizí a ozvěn lesa, které se takřka nedají postihnout, děsivých i svůdných“.
Stává se členem „Ztracených dětí“, průzkumného předvoje obrovské Legie táhnoucí lesem a plnící nejrůznější nesplnitelné úkoly, setkává se s keltskou princeznou a bojovnicí Guiwenneth a Kylhulkem, mužem, spojeným s tragickou vzpomínkou z dětství, který si ho vybral pro splnění úkolu, o jehož povaze nemá Chris ani tušení, ví jen, že před ním není úniku.

Jak jsme u Holdstocka zvyklí, i tento román je plný časových zvratů, prolínání různých příběhů a legend, plný domněnek i věčných pravd, které zde mají stejnou hodnotu – takový je totiž autorův unikátní svět do něhož nás svou knihou opět zve… (Založil/a: Arcanis)

Pend
  1. 2. 2013, 7:22
Holdstock opět úspěšně podniká se čtenářem výpravu do Ryhopského lesa. Opět hledáme ztracenou (ztracené) osoby a opět je všechno trochu jinak. Příběh postupně přerůstá téměř do podoby antické tragédie - koho zachrání Chris z podsvětí?
Peter.Melon
  3. 5. 2011, 10:57
Ryhopský les je plný nepříjemných překvapení.Cesty časem nejsou jedinou nástrahou.Brána ze slonoviny je kniha,která stojí za přečtení,ale zase není pro všechny čtenáře.Mně osobně se tato fantasy kniha líbí a proto jsem si ji přidal do oblíbených knih.Milovníkům fantasy literatury a nebo Roberta Holdstocka je jako stvořená.Neumírající dílo serie Les mytág.