Další den Valhaly: Odpoledne

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Triton - 2003
ISBN: 80-7254-322-9

Triton (2003) 80-7254-322-9 376

Druhý díl trilogie Valhala. Druhá část ze dvou.

Severské ságy končí Ragnarökem, Soumrakem bohů, při němž Súrt, Pán ohnivého Múspelu, zničí božské Ásy a Ódinův bájný hrad Valhalu stráví plameny. Co když to ale není pravda? Co když se ohnivý Múspel a mlžný Niflheim i s Valhalou jenom propadl do zásvětí, stal se uzavřenou bublinou v časoprostorovém kontinuu, jedním z korálků na náhrdelníku světů, a boj mezi Súrtem a Ódinem stále zuří? A to za pomoci padlých pilotů z 1. světové války, jež valkýry svážejí do Valhaly, aby i po smrti bojovali se Súrtovými draky? Mágové z tajné lóže Thule, kteří vychovali Hitlera, znají tajemství, jak proniknout do podsvětí Valhaly a přimět Súrta, aby jim pomohl zvrátit neblahý průběh 2. světové války. (Založil/a: trevize)

Matěj
  3. 6. 2016, 8:49
Platí totéž co pro předchozí díl. Zabudování skutečností je prostě fajn a člověka baví:-D
Jediné co mi hatí potěšení z knihy je konec, u kterého si člověk říká: Tak proč to vlastně vůbec psal!?