Dušemrdi

Originální název: Seelenficker

Volvox Globator - 2009
ISBN: 978-80-7207-716-8

Volvox Globator (2009) 978-80-7207-716-8 129

Autentický deník sedmnáctileté dívky žijící na předměstí jednoho nejmenovaného německého města. Natascha bydlí pouze se svou matkou, se kterou se věčně hádá. Jedinou útěchu nachází v drogách, na které si ale musí vydělávat prostitucí. Vzhledem k tomu, že vypadá ještě jako dítě, nemá o zákazníky nouzi, i když takových, kteří by se k ní nechovali hrubě, je mezi nimi menšina. Natascha píše do deníčku o všech svých zážitcích až s brutální otevřeností. (Založil/a: Eirene)

Natascha Natascha
*1988

vladislaus
  18. 3. 2012, 17:13
Rozporuplná hodnocení, i já jsem dost váhal, kolik dát. Nakonec dávám 5 hvězdiček, ale nedávám do oblíbených. Tohle stačí číst jen jednou a raději rychle zapomenout, že jsem to kdy četl. Surové a naturalistické.
horkosladka.symfonie
  21. 9. 2010, 15:36
Syrově vylíčený svět mlaďoučké narkomanky, která přežívá jen díky svým pravidelným dávkám drogy a každý den je nucena si na svou závislost vydělávat svým tělem. Dost otevřené - z knih s drogovou tematikou asi nejvíc šokující a naturalistické.
LadysR2
  21. 11. 2012, 13:40
Dávám za pět za výbornou formu a nikdy už číst nebudu.. Šokující, hnusná a otevřená výpověď mladé feťačky.
Po přečtení jsem si říkal : všechny dealery zastřelit a tuhý boj s narkomafií
Raggen
  22. 5. 2012, 7:58
Přečetla jsem za pár hodin, ale že by mě ta knížka nějak nadchla nebo uchvátila to se říct nedá... Opravdu naturalistické dílko, které vě mě zanechává rozporuplné pocity... Jinak styl praní mě taky mírně iritoval, ještě horší to ale bylo s "ručně" psanými poznámkami...
woolf
  24. 4. 2012, 11:25
Příběh nazvaný Dušemrdi, jak nazývá Natascha své "zákazníky", je svou náplní jistě zajímavý a dokáže mnohé vtáhnout. Musím ale souhlasit s ploshulix a ostatními, co si stěžovali na styl psaní. Kniha se tímto stylem snaží napodobit reálný deník dívky (prostitutky a narkomanky). Osobně mě ale takový styl psaní trošku iritoval.
Dominie
  24. 11. 2015, 17:58
Příběh víceméně fajn, tyhle témata mě baví, proto jsem si vlastně knihu začala číst (název v tom hrál taky roli, prostě se mi dost líbil :-). Když jsem nakoukla poprvé do knihy, zasáhly mě ty nápisy, malovánky apod., co byly v knížce "dokresleny". Říkám si, že to určitě nebude tak strašný jak se na první pohled zdá. Bylo... Prostě mě tohle vůbec nebaví. Přijde mi to potom jako čtení pro desetileté, přitom pro ně tahle knížka určitě není. Mrzí mě to, když se do knížky takhle zasahuje a ubralo jí to na celkovém hodnocení. Bohužel.. Jinak to bylo fajn. Ale dětské malůvky, škrkance apod. do takových knížek prostě nepatří. Nevím, jak to může někoho bavit.. Ale třeba to baví všechny a já jsem vyjímka :D
hanci.hp
  11. 11. 2011, 13:06
Uf... Tohle bylo opravdu "těžké čtení" i pro mě. Od první do poslední stránky se mi chtělo brečet. Kniha se mi četla špatně, vůbec jsem si na styl psaní nezvykla. Bylo to dost neuspořádané, ale všemu jsem věřila (až na titulní fotku). Nejsmutnější kniha, která se mi poslední roky dostala do ruky...
Janiska
  2. 6. 2010, 14:38
Tuto knihu si určitě nepřečtu...myslím, že těchto adaptací "my děti ze stanice Zoo" už je přehršel...pokud má být účelem této knihy varování a má sloužit jako jakási drogová prevence mladých, je to již tuctové dílo a pokud má pouze vydělat, myslím, že snad i toto se mine účelem.
Emmilli
  28. 10. 2014, 21:41
Této knize dávám tři hvězdičky a myslím že je to moc. Jsem opravdu ráda že jsem měla přečteno za pár hodin. Je to moje první knížka o této tématice a jsem vážně zklamání. Nevím jestli za to muže styl psaní který mi nesedl, rukou psaní vložky do textu a nebo proste jen fakt že mi Natascha nesedla, nebylo mi ji líto ani jsem jí vlastně moc nefandila, měla jsem z ní pocit že i když si odvyká tak to vlastně nechce i když to tak ve skutečnosti nebylo. Už si tuto knihu rozhodně nikdy nepřečtu ale na tuto tematiku určitý nezanevřu.
Eirene
  2. 6. 2010, 20:18
¨My děti ze stanice Zoo¨ je pouze čajíček ve srovnání s Dušemrdy, tohle je spíše o tom, že drogy vedou k prostituci a protituce vede k drogám (aby to vůbec Natascha přežila). A je to napsáno naturalistickým pohledem na danou problematiku.
Nikk
  21. 8. 2014, 20:10
Souhlasím se všemi. Každý na tohle žaludek prostě nemá, ale takhle to prostě chodí. Žádné vytáčky, chůze kolem horké kaše - bez obalu podaná zpověď mladé narkomanky.
iron-monster
  15. 7. 2012, 22:58
Kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem, jak zde bylo řečeno, opravdu ten příběh nutí číst dál a dál. Velice mě zaujal samotný postoj dívky ke všem věcem, co se jí děly a velice jsem se do její životní role vžila. Opravdu bych nečekala, že někdo v takové situaci dokáže ještě sepisovat smysluplné poznámky..
elisek
  3. 7. 2012, 16:05
Tuto knihu jsem četla, příběh plný krutosti. Myslím si všeak, že je to dobrá ukázka toho jak to může někdy vypadat, že jsou na tom lidé i hůř.
Mishilka
  25. 3. 2012, 20:33
Tuhle knuhu jsem četla bohužel jen do 4.Kapitoly...A doufám že jí zas seženu, příběch 17tileté holky mě chytil za srdce. Je to plné odporných věcí ale nuí to číst dál
ploshulix
  7. 1. 2011, 21:45
Nevím... My děti ze stanice ZOO mě hodně braly, soucítil jsem s hlavní hrdinkou, kdežto Dušemrdi byli jiní. Natascha mi oproti Christiane byla úplně volná, a styl psaní taky nepatří zrovna mezi mé oblíbené... Docela se to ale číst dalo.