Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Osamocení 12

73%
4 11
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Osamocení 12
Autor:
Originální název: Odinočestvo 12 (Одиночество-12)
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Nejnovější vydání:
Argo - 2009
ISBN: 978-80-257-0091-4
Počet stránek: 572
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 13x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Argo (2009) 978-80-257-0091-4 572

Inteligentní, černý humor a zamotaná kriminální zápletka, jejíž nitky vedou z Moskvy do Jeruzaléma, k lovcům lebek z amazonských pralesů a jejich šamanům kouzlícím s kořenem mandragory i k přísně střeženým kódům egyptských faraónů, jsou hlavní atributy Revazova napínavého románu. Hrdinové se dostanou až do pracovny šéfa vatikánské Svaté Inkvizice (k postavě o to zajímavější, že jí jako reálná předloha posloužil současný Svatý Otec), do nefalšovaného moskevského vězení i psychiatrické léčebny. Nechybí vzrušující milostné intermezzo ani průnik do fantasmagorické dimenze tajné sekty v chrámu vybudovaném z opuštěné stanice moskevského metra.
Kniha získala mezi čtenáři přezdívku „ruská Šifra mistra Leonarda“ kvůli žánrové příbuznosti se světově oblíbeným bestsellerem.
Do češtiny přeložil Ondřej Mrázek (Založil/a: Halalí)

(více)  
Arsen Revazov Arsen Revazov
*12.12.1966


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

VaclavB
80% 80% 80% 80% 80%
  16. 2. 2015, 13:41
Něco trochu jiného, něž na co je místní čtenář zvyklý. Ale překvapivě svěží čtení, které nepostrádá spád a dramatické zvraty. Celkem rychle ale dochází dech. Autor se snaží svézt se na vlně popularity románů D.Browna, ale nekopíruje úplně jeho styl. Reálie ze současného ruska a narážky na praktiky tamní mafie někdy až mrazí - vůbec se nemusí jednat o vymyšlený příběh, aby tam člověk neskončil s uříznutou hlavou.
Halalí
80% 80% 80% 80% 80%
  3. 7. 2010, 22:14
V anotaci knihy se píše, že jde o „ruskou Šifru mistra Leonarda“, ale dle mého skromného názoru si knihy nejsou příliš podobné. Kdybych ji měl přirovnat k nějaké knize od Dana Browna, tak bych zvolil „Andělé a démoni“. Obě knihy se čtou „jedním dechem“ („Šifra“ má přece jen o něco pomalejší spád), obě obsahují nečekané zvraty, ale hlavně neobsahují konspirační teorii, popírající současnou notoricky známou „pravdu“ jinou rádo-by-pravdou, jako je tomu u „Šifry“. Revazov čtenáře velmi svižně provede Ruskem – od Transsibiřské magistrály až po odporné vězení. Napínavý a neskutečně dobře čtivý román i pro ty, co se obávají číst „těžkou“ ruskou literaturu.
Eom
60% 60% 60% 60% 60%
  19. 8. 2014, 0:19
Kniha je čtivá, příběh rychle plyne, je celkem zajímavý a hlavní hrdina je poměrně sympatický, ale přibližně v poslední třetina mi připadalo, že se autor snaží příběh rychle ukončit, možná mu došly nápady. Tomu odpovídá i konec, ve kterém se hlavní hrdinové chovají jinak než v celé knize. Dále se nedivím, že vydavatel odmítl otisknout autorův epilog, jelikož čtenář s ním nemůže být spokojený a zcela nesedí k příběhu.