Borgesův svět

Borgesův svět Originální název: Borgesův svět

Dokořán - 2007
ISBN: 978-80-7363-109-3

Dokořán (2007) 978-80-7363-109-3 228

Borgesův svět jsou knihy. Na počátku této knihy však byly obrázky Heleny Wernischové. Václava Cílka oslovily natolik, že začal hledat text, jenž by je ilustroval. Po několika měsících instinktivně sáhl po Borgesových esejích: základ byl nalezen. Pak se staly dvě podivné věci: Helena Wernischová se po letech "mlčení" prodchnuta neznámou silou znovu rozkreslila a pro Václava Cílka se stal Borges jen jakýmsi dveřníkem do světa knih, který jako by s ním již nesměl jít dál... Kniha Borgesův svět je mnohovrstevnatá, otevírá brány k dalším knihám a textům, které odrážejí kolektivní indo-evropskou zkušenost. Je to pomalá a promýšlená kniha, kterou na konci psali a kreslili jiní autoři než na začátku. (Založil/a: Mari)

RockWagram
  3. 10. 2013, 16:46
Kniha o knihách. Pan Cílek nezklamal. Jeho vypravěčský styl je dynamický a hodně barvitý. Díky této knize jsem měl příjmný pocit při čtení - pravděpodobně ji napsal lépe, než ji já dokážu popsat :-) ...a zároveň se mi dostalo nových tipů k další četbě.