Kapky deště

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Ikar - 2003
ISBN: 80-249-0194-3

Ikar (2003) 80-249-0194-3 368

První část čtyřdílné ságy o nelehkém osudu dívky z washingtonského ghetta, kterou náhlá převratná změna v životě přiměje hledat znovu sebe samu.

Černošská rodina hlavní postavy (a zároveň vypravěčky) se potýká s nouzí v prostředí, v němž platí zákony pouličních gangů a také s problémy vyplývajícími z otcova pití a jeho nezaměstnanosti. Matka se spolu s nejstarším synem ze všech sil snaží pomoci oběma dcerám vystudovat alespoň střední školu. Bezútěšný život jim pomáhají překonávat silná citová pouta a zvlášť blízko k sobě mají dospívající hrdinka se starším bratrem. Cítí, že se na ni někdy nedívá jen jako bratr a zároveň často vzdoruje pocitu, že do rodiny tak úplně nepatří. Její podezření se vyplní, když při jedné z hádek rodičů zaslechne, že není jejich a že je napůl běloška. Během okamžiku se jí tak zhroutí celý dosavadní život. Dozvídá se, že její biologickou matkou je bílá žena z velmi bohaté rodiny. Přestěhuje se ke své nové babičce, ovšem cítí, že ani svět bohatých není pravým místem pro ni. Její jedinou útěchou se stane studium na prestižní škole a divadlo. Svou identitu však musí teprve najít... (Založil/a: trevize)

MiriamBlahova
  9. 12. 2015, 12:24
Kniha se mi opravdu líbila! Zanedbané děti, otec alkoholik, vražda sestry, úmrtí maminky, ukrytá tajemství, aj. jsou linie tohoto dramatu. Bez mučení přiznávám, že mi u této knihy ukápla slza. Bylo mi moc líto hlavní hrdinky a nejen jí... člověk se seznámí s chudobou černošského ghetta i jejich brutalitou. Kniha určitě zaujme, je čtivá a co je na jejím konci nejlepší - má pokračování.