Originální název: Tarnished Gold

Moba - 2016
ISBN: 978-80-243-6983-9

Moba (2016) 978-80-243-6983-9 352
Ikar (1997) 80-7202-097-8 304

V posledním díle ságy se přeneseme na počátek všech událostí a sledujeme příběh dívky, jejíž hříchy poznamenají životy jejích potomků. Gabrielle vyrůstá v Louisianě, uprostřed nedotčené přírody. Brzy se setkává s nepřátelským světem, když ji znásilní místní boháč. Její otec vydírá boháčovu rodinu. Bezdětná rodina se však rozhodne dítě adoptovat. Zanedlouho se Gabrielle zamiluje do ženatého muže. (Založil/a: trevize)

Katniss Lavender
  8. 8. 2016, 19:59
Nemám knize co vytknout! Autorka dokáže velmi umně navodit atmosféru, ať už místa, či doby. Příběh mne okamžitě vtáhl do děje a musím pochválit i překlad knihy. Nikdy jsem nad tím moc nepřemýšlela, ale v tomto případě právě dobrý překlad s dialekty a lehce zastaralou mluvou ještě umocnil hloubku, do které mne příběh vtáhl! Za mě mohu vřele doporučit!

Moji recenzi na tuto knihu najdete na http://lavender-books.blogspot.cz/2016/08/matne-zlato.html
Marselle
  13. 9. 2016, 8:37
I když jsem od posledního dílu série očekávala úplně jiný příběh, tak nejsem vůbec zklamaná.
Tato autorka mi jen potvrdila, že umí psát krásné příběhy, které své čtenáře vtáhnou do děje a nepustí je dokud nepřečtou poslední stránku.
Tato pentalogie rozhodně zůstane v mé knihovně a brzy si příběh Ruby Landryové přečtu ráda znovu.
ptacichripkaa
  29. 8. 2011, 23:01
Kniha se moc dobře čte jako ostatně téměř všechny knihy od této spisovatelky a navíc v tomto díle se odhalí všechna tajemství a pochopíme jak to všechno začalo.