Savci - Ptakořitní,vačnatci,bércouni a hmyzožravci

Savci - Ptakořitní,vačnatci,bércouni a hmyzožravci

Knižní klub - 2001
ISBN: 80-242-0481-9

Knižní klub (2001) 80-242-0481-9

Zoologická encyklopedie je velkolepým průvodcem živočišnou říší. Vede čtenáře světem nejrozmanitějších druhů zvířat - od největšího savce světa - plejtváka obrovského, po droboučké, stěží viditelné broučky, mušky, pavoučky a jiné bezobratlé, od nejznámějších zvířat kolem nás po druhy exotické, záhadné, a dokonce teprve v poslední době objevené. Prostřednictvím často unikátních barevných fotografií seznámí čtenáře s jejich vzhledem a díky textu plného nových poznatků mu umožní nahlédnout do jejich "soukromého" života.

Úžasná přehlídka bizarních druhů kladoucích vejce: ptakořitní, bohatý řád zvířat s kapsou na břiše - vačnatci; dlouhonozí bércouni a exotické řády letuch, tan, luskounů, chudozubých a hrabáčů; prastará skupina hmyzožravců, jediní aktivně létající savci, netopýři a kaloni; první zástupci řádu zajíců; a konečně řád, kam patří lidé - primáti.