Nemilovaná

Poprvé vydáno celosvětově: 1985

Ikar - 1995
ISBN: 80-85944-32-4

Ikar (1995) 80-85944-32-4 343

První část pentalogie americké autorky vypráví příběh pěti sourozenců, které po nuzném dětství v horské chatrči přivádí osud do různých společenských prostředí. Hrdinkou první části je nejstarší z dětí, inteligentní dívka, která přejímá odpovědnost za své nevlastní sourozence a snaží se jim zpříjemnit dětství. Jejich lehkomyslný otec všsk všechny děti postoupí za úplatu různým pěstounům a rodina se rozpadá. Dívka se dostane k podivné manželské dvojici kde je vystavena fyzickému i psychickému týrání a teprve po dramatických zážitcích se dostane z jejich područí. Po drastických zkušenostech se rozhodne najít rodinu své vlastní zemřelé matky a později vyhledat a spojit ostatní sourozence. (Založil/a: trevize)

Rinae
  11. 6. 2015, 17:49
Kdysi jsem přelouskala celou tuhle sérii a vzpomínám na ni se zvláštní směsicí dojmů, neboť povětšinou mi děj přišel hloupoučký, ale překvapivě čtivý.
MiriamBlahova
  27. 11. 2015, 15:05
Celá pentalogie mě bavila do konce. Kniha je příjemně napsaná a čtivá. Občas jsem si připadala jako v Prety Women, na druhou stranu mě bavil počátek knihy, kde je barvitě popsána horská krajina a vzájemné přátelství mezi sourozenci. Ve vhodnou chvíli do toho vstupuje černota v podobě tyranského otce a po celou dobu jsem držela Heaven pěsti, aby se opět shledala s milovanou rodinou, nebo nalezla tu, kterou si vysnila.