Půlnoční let

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Ikar - 2005
ISBN: 80-249-0578-7

Ikar (2005) 80-249-0578-7 336

Teal, Robin a Phoebe se ocitají na farmě uprostřed pouště. Nepřipravené na tvrdý režim a fyzickou práci, agresivní, zoufalé a naprosto odkázané jedna na druhou a hlavně na sebe. Doktorka Foremanová a její asistentky vyžadují naprostou poslušnost a každý odpor přísně trestají. Všechno je nutné si zasloužit: jídlo, oblečení, polštář i boty. A odměna se někdy změní v rafinovaný trest. Důvěrné sdělení může být kdykoliv zneužito.
Až postupem času, s pomocí moudrého Nataniho a během mnoha nebezpečných i tragických událostí, dívky najdou jedinou možnou cestu k záchraně. (Založil/a: trevize)

caccadu
  22. 8. 2015, 22:01
Druhý díl Zlomených křídel překonal mé očekávání i kvalitu jedničky. Neobvyklé metody převýchovy, tak trošku svět sám v sobě, malá dystopie. Neuvěřitelně mě bavilo ho prozkoumávat a zjišťovat, jaká v něm fungují pravidla.

Příběh byl vyprávěný z pohledu mé nejoblíbenější hrdinky - a chvílemi docházelo k takovým psychologickým hrám, že jsem si nebyla jistá, kde je pravda. Jediná škoda je v rychlém konci - který byl nastaven tak, aby se nemuselo všechno příliš vysvětlovat. Moc by mě zajímalo, jaký byl příběh mladých pomocnic doktorky, i doktorky samotné. Ale z pohledu našich hrdinek se vše krásně uzavřelo.

Jedna z nejlepších knih psaných pod autorčiným jménem, autor, který pokračuje v její práci, dělá opravdu dobrou práci.