Zlomená křídla

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Ikar - 2005
ISBN: 80-249-0527-2

Ikar (2005) 80-249-0527-2 400

Tři dívky, tři světy, tři osudy ...
Robin, Teal a Phoebe mají společné je jedno: bouří se, jsou nezvladatelné - a touží po normální rodině.
Robin - odjíždí do Nashvillu s matkou, která se chce prosadit jako country zpěvačka. Osamělá dívka se v novém prostředí snaží za každou cenu získat obdiv nových kamarádek, ale čeká ji jen řada problémů.
Teal - má díky zámožným rodičům všechno, co si zamane, až na jediné: jejich pozornost. Aby si jí konečně začali všímat, je ochotná udělat prakticky cokoliv. Dokonce porušit i zákon.
Phoebe - musí se přestěhovat k příbuzným, protože otec se o ni nedokáže postarat. V přísně vedené domácnosti své tety je nešťastná a neomylně se dokáže zaplést do potíží hned druhý den v nové škole.
Osudy tří rozdílných dívek se náhle protínají: jejich poslední nadějí na nový začátek se má stát internátní zařízení se zvláštním režimem... (Založil/a: trevize)

maurarita
  20. 9. 2015, 17:40
Hezké a příjemné počteni , nenáročné na čtení , příběhy mladých ,nezkušených slecen které se dostaly do problémů.
Luci-ye
  11. 7. 2011, 16:52
Na doporučení paní z knihovny jsem si ji půjčila a četla jsem jedním dechem. Napínavé, vyprávějí to tři holky (aspoň ten začátek, jak se tam vlastně dostaly), prostě skvělé.
caccadu
  22. 8. 2015, 21:50
Klasický příběh od mé oblíbené autorky - ačkoliv tato kniha byla napsaná tzv. shadow autorem, V.C. Andrews již byla po smrti, styl psaní zůstává stejný.
Příběh je zajímavý a budí zvědavost - tři příběhy mladých holek, které se dostaly do problémů. Poměrně klasické scénáře, ale s každou z nich jsem chvilku žila a soucítila. Kniha rychle utíkala a já jsem doufala, že se dozvím, kam byly odvezeny. To však přijde až v další knize. To, že je kniha plná stále stejných typů postav a charakterů mi ani nevadila, chvilkami jsem ani nedýchala a četla dál, ačkoliv jsem věděla, že se nevyhnutelně blížím se katastrofě.