Lady pirát. 2, Zahrada stínů

Lady pirát. 2, Zahrada stínů Originální název: Lady pirate. 2, La parade des hombres

Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-1846-5

Knižní klub (2007) 978-80-242-1846-5 429

Pomsta! To je slovo ovládající srdce Mary Readové, která se vydala na cestu do Benátek. Její manžel, její velká láska, muž, kvůli kterému složila zbraně, byl brutálně zavražděn a její dcerka, maličká Ann, unesena. Ale Mary je bojovnice, před neštěstím necouvne. Znovu se převléká za muže, nitro stažené strašlivou bolestí, vydává se po stopách té, která jí zničila život, po stopách ďábelské Emmy de Mortefontaine. Má jednu jedinou stopu, aby ji mohla nalézt: jakéhosi benátského markýze, který zná zásadní informace týkající se pokladu, po kterém Emma tolik touží. Odhodlanější než kdykoli předtím a mnohem zkušenější vstupuje Mary do víru života v Benátkách, města karnevalu a intrik. Od té chvíle její život vyplňují bloudění, boje a útoky na lodě na všech mořích světa. Neúnavně se snaží najít svou dceru a zjistit, jaký je ten pohádkový poklad, který vyvolává tak silné vášně... (Založil/a: al-ma)

pelikosi
  13. 9. 2015, 10:45
Skvělý příběh, skvělá hrdinka, skvělý výlet do evropské historie. Zhltla jsem oba díly bez přestávky za jeden víkend. Doporučuji milovnicím historických romancí, které hledají za romancí ještě něco víc.