Na pokraji zkázy

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Fragment - 2009
ISBN: 978-80-253-0885-1

Fragment (2009) 978-80-253-0885-1 472

Temné síly se spojují, aby se zmocnily Thovtovy knihy, která je dobře ukrytá a jejíž stránky obsahují klíč ke stvoření a rozluštění počátků života. Pod ochranou a vedením neohroženého agenta Coopera se Max McDaniels a David Menlo pouštějí do pátrání po Knize, aby ji uchránili před démonem Astarothem, který by její tajemství zneužil k nekalým záměrům s osudnými následky pro lidstvo. Astaroth je po staletích uvěznění zase na svobodě a ve světě za branami Rowanské akademie dochází k hrozivým změnám: netvorové škrábou na okna, staré spory se rozhořívají a vlády většiny zemí padají jedna za druhou.
Max a jeho spojenci se ocitají daleko od domova, odříznuti na území nepřítele, a musí putovat Evropou, sestoupit do proslulé frankfurtské Dílny, čelit nebezpečím Černého lesa… a překročit hranice našeho světa.
V druhém díle série Tajemství gobelínu vytváří autor obraz společnosti na pokraji zkázy, který je úchvatnou kulisou příběhu dospívajícího chlapce zápasícího se svým osudem. (Založil/a: trevize)

Henry H. Neff Henry H. Neff
*20.09.1973

Light
  9. 7. 2010, 15:52
Tento díl byl rozhodně odlišný od prvního. Tam se mi příběh zdál slabý. Druhý díl je více akčnější a hororovější. Jsem zvědav, jak si autor poradí s třetím dílem.
Dixiee
  21. 2. 2013, 16:17
Jestli jsem se u prvního dílu zmínila, že mi to připomíná Pottera a jeho lehké okopírování, tak beru zpět. Tenhle díl je úplně jiný. Temnější, dospělejší, nebezpečnější a rozhodně ne tak idylicky pohádkový. Paráda.
Irita
  29. 9. 2015, 15:14
No, ten druhý díl, je naprosto odlišný od prvního. Je těžké uvěřit, že jsou oba ze stejné série. Člověk by ale předpokládal, že některé postavy, např. Scáthach, budou mít klíčovější roli, ale je to prima knížka i proto, že některé postavy, jako třeba Cooper, mají mnohem víc prostoru. Teď čtu třetí díl-Nadvláda démonů a musím říct, že když jsou ty dvě předchozí knihy tak dobré, tak do třetího dílu vkládám velké naděje.
Endy8
  8. 5. 2012, 15:46
tahle knížka mě absolutně v táhla do děje. je napínavá a poutavá. každému bych ji stoprocentně doporučila. I první díl byl super, ale tenhle byl prostě lepší. Už se těším až si přečtu ten 3 díl. :)