Operace Bruneval

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4492-1

Knižní klub (2014) 978-80-242-4492-1 304
Knižní klub (2008) 978-80-242-2304-9 297

V únoru 1942 bylo na pobřeží kanálu La Manche v okupované Francii vysazeno sto dvacet britských výsadkářů s úkolem obsadit a rozmontovat německý protiletecký radar Würzburg. Poté se měli vrátit do Anglie s klíčovými součástkami. Na základě důkladného studia události, která vstoupila do vojenských dějin jako Bruneval Raid, popisuje Jiří Šulc v románu jak okolnosti, které operaci předcházely, tak vlastní akci, a současně přidává napínavý fiktivní příběh německého agenta. (Založil/a: josef.moravec)

Jiří Šulc Jiří Šulc
*??.??.1969

Blondi
  15. 2. 2014, 15:05
Tak to byla bomba. Kniha, od které jsem téměř nic nečekala, jelikož mě britské jednotky úplně až tak nezajímají, mě velmi příjemně překvapila. Četla jsem ji jedním dechem a vřele doporučuji všem. Děj má spád, zajímavé prolínání několika dějových linií, napínavost a hlavně většina příběhu založena na pravdivých informacích. Smekám před znalostmi pana Šulce. Podle mého názoru nedoceněný spisovatel.
spitfirehaga
  5. 9. 2014, 22:11
Fiktivní špionážní příběh, ač místy poněkud přímočarý a nepropletený, je skutečně napínavým a poutavým čtením. I přes svou jistou strohost však funguje jako skvělá kostra pro popis relativně málo známého bojiště druhé světové války, a sice střetu německé a britské rozvědky na území válečné Anglie. A že jde o popis opravdu dokonalý, přesně zachycující fungování jak britské, tak německé špionážní služby spolu s životem a nebezpečnou prací agentů obou stran.
Tento příběh se odehrává na pozadí důležité "operace Biting", s níž úzce souvisí a jejíž průběh je v knize taktéž věrně popsán - od prvních dnů parašutistického výcviku až po napínavě vylíčený závěrečný souboj v okupované Francii.
Za sebe bych rád dal pět hvězd, ale i přes popsané klady celé knihy mi poněkud vadil autorův styl psaní, ve kterém absolutně vynechává jakoukoli, ať už povahovou nebo fyzickou, charakteristiku a popis postav i prostředí, ve kterém se děj odehrává.
Ra-Amon
  13. 2. 2013, 20:03
Zajímavá kniha,která nám opět přibližuje historii cca. před 70 lety. Sice nedosahuje takových kvalit jako Dva proti říši,ale tam je to umocněno historickým dějem naší země a místy ,které známe. Jinak perfektně vykreslený a svižný děj a zde překvapivě úspěšný konec. Oproti jiným válečným knihám,se zde čtenář neztrácí v ději a v postavách. Určitě si přečtu další knihy od tohoto autora.
bousovka
  26. 2. 2015, 11:33
Kniha nabízí velice zajímavý pohled do tajů práce agentů, informační a dezinformační služby, špionáže a bojové taktiky. Velice zajímavá a čtivá kniha.