Tomio Okamura - Český sen

Tomio Okamura - Český sen Originální název: Tomio Okamura - Český sen

Fragment - 2010
ISBN: 978-80-253-1052-6

Fragment (2010) 978-80-253-1052-6 112

Znáte ho jako toho "českého Japonce, co zastupuje ty cestovky". Jmenuje se Tomio Okamura a už si všichni zvykli, že vystupuje v reality show, jindy diskutuje s předsedou vlády a často komentuje ekonomické události. Málokdo se ptá: "Kde se tu ten kluk vzal a co ho dostalo před televizní kamery?" Tento příběh nechce zvýšit popularitu Tomia Okamury, ale vysvětlit, proč a jak se tu objevil. Tento příběh je o Asiatovi, který začínal od nuly a svým vystupováním a pílí se dopracoval k úspěchu a uznání. Je to příběh i o naší zemi, ve které se Tomio potýkal nejen s provinční malostí, ale také se zločinným chováním malých podvodníčků i velkých ministrů. Tomio Okamura není geniálně talentovaný, není ani nadprůměrně vzdělaný a neměl nikdy žádné konexe. Vytrvalost, pracovitost, poctivost jsou jeho talentem, který v sobě může objevit každý z nás. Tento příběh začíná. (Založil/a: josef.moravec)

marta-b
  24. 7. 2011, 0:04
Taky jsem si s chutí přečetla knížku o Tomio Okamurovi a nejsem nijak zklamaná. Pravda, komentáře Nováka Večerníčka jsou troch rušivým elementem, ale jinak to bylo napsané dobře. Zaujalo mě to. A jsem na tom stejně jako Sweed - Tomia Okamuru mám ráda (asi výsledek té "pozitivní PR" :O) a přečtení knížky Český sen mi pohled na něj nijak nezkazil. Možná spíš naopak.
tomdra
  5. 11. 2012, 10:19
Zajímaví životopisná kniha Tomia Okamuri. Moc mě bavila a četla se skvěle. Rád bych viděl Okamuru naživo.
Sweed
  6. 6. 2011, 10:42
Přiznám se rovnou, že je mi pan Okamura velice sympatický a tato kniha mě v mém názoru jenom utvrdila. Krásně popsaný životní styl Japonců. Popravdě jsem z knihy nepochopila, proč tak silná PR masáž a zda je nutné, aby se pan Okamura vyjadřoval v médiích úplně ke všemu. Další slabinou knihy podle mě je, že se pan Novák Večerníček nedokázal odprostit od toho, že on není hlavní postavou, myslím že by nebylo na škodu se věnovat více panu Okamurovi. Každopádně jestli se bude Tomio někdy angažovat v politice, tak může počítat s mým hlasem.
Leafbower
  10. 9. 2011, 11:26
Podtitulem by mohlo být Jaroslav Novák Večerníček - český křen. Úvod a závěr knížky je celkem čtivý a často z toho jsou znát postoje, přesvědčení a přístup Tomia Okamury. Prostředek knížky naopak o něm prakticky není a značně se tady J. Novák přiživuje na jeho Okamurově popularitě.
Zřejmě J. Novákovi mu nedošlo, že když píše knížku o T. Okamurovi, že čtenáře nebudou zajímat názory Nováka. Tím pádem jsem se chtě nechtě dozvěděl, co všechno J. Novák předpověděl, jak on je vlastně hybatelem české politiky, o co všechno se zasloužil, kromě toho také jak kdokoli nedal na jeho názor, tak na to doplatil a v neposlední řadě, jsem se dozvěděl spoustu neužitečných informací o tom, kolik, kde a s kým vypil piva.
Samotná část skutečně věnovaná T. Okamurovi je, jak už jsem napsal, slušně napsaná a jeho životní příběh do značné míry inspirativní. Kromě toho jsou v začátku knihy použity i vysvětlivky různých japonských pojmů, které dodávají čtení šťávu. K velké škodě ve zbytku knihy už takřka nejsou.
Celkově tedy za 3 hvězdy.