Jak dostat tatínka do polepšovny

Jak dostat tatínka do polepšovny Originální název: Jak dostat tatínka do polepšovny

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1746-5

Knižní klub (2006) 80-242-1746-5 160
Premiéra (1991)
Mladá fronta (1987)

Pokračování příběhů malého Vaška je na rozdíl od zimní atmosféry první části (Jak vytrhnout velrybě stoličku) zasazeno doprostřed krásného, vydařeného léta. Děj se odehrává na venkově, kam odveze tatínek Vaška s maminkou, a kde je očekává další překvapení: nejen vynikající prázdniny v prostředí skalního "města", ale i postava dědečka, chápajícího všechny nebezpečné víry v rozbouřené hladině obnovovaného vztahu tří nejbližších lidí. Vaškovi se splní i další přání - táta jej zaučuje do tajů horolezectví. Tato společná vášeň je však příčinou dalších konfliktů mezi oběma rodiči - k velkému žalu Vaška i dědečka. Snad nikdo z těch zúčastněných si nedokázal představit, kolik úsilí si vyžádá znovuvytvoření opravdového a ryzího vztahu Luboše a Anny. Největší odměnou za jejich nelehké hledání, tápání a dočasné rozepře je skutečnost, že svět dítěte opět dostává zářivé barvy, že je z něj konečně vyloučena tíživá samota. (Založil/a: HawkeyeSaw)

Tojaheva
  27. 6. 2016, 17:57
A pokračujeme dál, tenkrát se z hor přesuneme do skal. Což je naprosto úžasné. Líbí se mi, jak se každý díl odehrává v úplně jiném prostředí. Nenásilný humor je všudepřítomný.
moonchild
  26. 8. 2013, 17:54
Kdo by neznal knihy a následně i filmy Marie Polednákové a když v nich ekceloval Tomáš Holý.Dobrá kniha na letní dny.
ARosen1
  6. 7. 2016, 12:28
Skvělá kniha, hezké filmové zpracování, pobavila mě Vaškova dětská naivita i vtipné vyprávění autorky.