Čarodějka z Portobella

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Argo - 2007
ISBN: 978-80-7203-874-9

Argo (2007) 978-80-7203-874-9 262

Paulo Coelho přináší v tomto románu fascinující a dramatickou zápletku, v níž čtenář odhalí dlouhou tradici založenou na ženské síle a lásce. Je to román pro dnešní dobu naprosto nepostradatelný. Athéna má přirozený dar. Tato adoptivní dcera zámožného libanonského podnikatele z Bejrútu přesídlí s rodinou do Londýna krátce poté, co v její zemi vypukne válka. Na univerzitě se seznámí s mužem, který se stane otcem jejího syna, ale potíže, jimž dívka čelí, vedou k rychlému rozpadu manželství.
Jako matka nemůže nemyslet na ženu, která jí dala život, a aby pochopila, jak ji mohla po narození opustit, vydává se svou biologickou matku hledat do Rumunska. Cesta nás však nikdy nezavede jen tam, kam jsme zamýšleli jít, a to, co Athéna na této cestě odhalí, změní navždy její život i životy lidí kolem ní.

Anael
  31. 8. 2012, 22:49
Od Coelha jsem zatím nic jiného nečetla, ale tato kniha mě zaujala. Byla taková zvláštní a úpně jiná, než jakou jsem ji čekala. Určitě si od Coelha brzy přečtu ještě něco jiného.
Nestea
  6. 8. 2011, 20:08
já bohužel musím dát záporný komentář. Tato kniha mě vůbec nebavila a modlila jsem se za konec. Nyní si už skoro ani nepamtuji děj a ani mě to nemrzí. Já nedoporučuji, ale každému se líbí něco jiného :o)
Veronika
  15. 5. 2013, 9:48
Je to už niekoľké dielo, ktoré som od Coelha čítala a napriek negatívnym referenciám sa mne osobne veľmi páčila. Počas čítania som z nej mala zmiešané pocity, ale postupom času, ako som prenikala do deja, som si to až vyslovene užívala. Jedna z tých lepších.
jamalka
  1. 2. 2010, 22:22
Nejslabší Coelhův román.
Irene
  31. 5. 2011, 13:53
S Jamalkou nesouhlasím, Čarodějka mě chytila víc než třeba Záhir nebo Vítěz je sám. Ale za kvalitní literaturu to nepovažuji. Ovšem já čtu spoustu podobné literatury. ;-)
Neli.studentka
  22. 12. 2014, 12:20
Úžasná kniha!! Nejprve jsem si tady přečetla komentáře, což jsem asi dělat neměla, a očekávala jsem průměr. Kniha mě však naprosto pohltila již na prvních stránkách a uchvácená jsem byla až do konce. Jsem přesvědčená, že se k ní ještě někdy vrátím, protože si myslím, že opakovanou četbou v ní člověk najde vždy nová a nová moudra. Pravdou ale je, že člověk musí mít při čtení otevřenou duši i mysl, jinak mu kniha nesdělí nic.,..
otgo
  8. 9. 2016, 10:35
Po první velmi napínavé, zajímavé a čtivé čtvrtině, následuje čtvrtina druhá, ve které se stále opakuje to samé, řekl bych, že místy až nesmyslné. Mám rád tajemno, ale tady je ho na mě trochu příliš, navíc podané trochu zvláštním stylem, přehnané. Myslím, že dobře to vystihla se svým komentářem Babette - akorát, že u mě zůstávají puzzle nesložené, rozestavěné v půli. Skládat zbytek dílků by mi přišlo zbytečné, nezajímavé a možná i otravné. Svůj čas raději věnuji jiným knihám. Nedočetl jsem, skončil jsem lehce za polovinou. Od Coelha jsem jinou knihu ještě nečetl, ale doufám, že věhlasný Alchymista bude jiné kvality :-).
Kordulka
  28. 1. 2016, 22:42
Tuhle knihu jsem nepochopila. Čekala jsem celou dobu, že se něco pro sebe dozvím, něco si z knihy odnesu, ale nic se nedostavilo.
Veronikool
  13. 12. 2015, 12:53
Mě se tahle kniha hrozně líbila, když jsem jo začala číst, říkala jsem si , že to bude nic moc jako se mi to u něj už jednou stalo, ale tak jak jsem se později začetla, dostala jsem se do děje, Čarodějka z Portobella je pro mě top.
Babette
  28. 1. 2015, 21:31
V tomhle díle je mnoho pravdy a námětů k zamyšlení, to všechno je ale bohužel napůl utopené v rozplizlém příběhu se zcela tragickým (myšleno jako zklamání) zakončením. Autorova snaha seskládat ze střípků dokonalý a komplexní obrázek Athény za každou cenu je zde jaksi na škodu. Přirovnala bych to k obrázku z puzzlí: při skládání puzzlí je důležité umístit všechny dílky, nic nevynechat, aby obraz vylezl v celé své kráse, a než se nám to podaří, moc si nevšímáme toho, jak nám obrázek zvolna vyvstává. Zaměřujeme se na detaily, skáčeme z místa na místo, a když konečně s obtížemi umístíme poslední dílek, oddechneme si - a třebas si konečný výsledek ani pořádně neprohlédneme, protože všech těch dílků máme tak trošku plné zuby... Dost věcí nám díky uniklo. A přesně tenhle pocit jsem měla při čtení téhle knížky. Je složena ze střípků vzpomínek lidí, kteří s Athénou měli co do činění. Myšlenka úžasná, nápad na zpracování zajímavý, ale nemohu se zbavit pocitu, že to lepení se autorovi příliš nepovedlo. Výsledek je jaksi strnulý, nepřirozený, odtažitý, úporný. Ale když slepíte střepy z rozbité vázy, taky vás už nikdy neoslní svým leskem. Škoda. Mohla to být krásná oslava ženské síly v každém z nás. Ale možná jsem jen autorův záměr nepochopila. Za mě tři a půl hvězdy.
properjoey
  7. 3. 2014, 11:31
Ze všech jeho knih nejméně záživná. Už po prvních 20 stranách jsem jí chtěla odložit, ale ze slušnosti dočetla. Jedna velká nuda...
Caduta
  26. 9. 2012, 10:16
Tato kniha se mi nelíbila. Zažila jsem niterní otřes, čemu všemu jsou lidé schopni uvěřit, když jsou na dně... Palec dolů.
suraha
  5. 8. 2012, 9:26
Tak tohle mě neoslovilo. Ani nevím, co k tomu víc dodat. Asi už mě přestalo bavit, jak Coelho experimentuje s různými vírami a náboženstvími. Takovéto "nadpřirozeno" pro mě asi není. Ale každému se líbí něco jiného, že. :-)
ziddy
  13. 6. 2012, 23:47
První román, který jsem si od Coelha přečetla a docela se mi líbil. Proto jsem zvědavá na další jeho knihy, když tato je zde označována za slabší.
Neonka
  14. 3. 2012, 10:33
Jsem trochu zklamaná, protože jsem čekala podobně strhující děj, jako v knize Brida, ale pro mě osobně to jaksi nebylo ono...