Svatyně Ledu

Poprvé vydáno celosvětově: 1981

Najáda - 1992
ISBN: 80-901113-3-5

Najáda (1992) 80-901113-3-5 172

V Transevropské společnosti se chystá setkání všech akcionářů. Pro všechny akcionáře je vypraven zvláštní vlak. Během jeho okružní cesty, během které má všechny akcionáře vyzvednout z jejich domovských stanic, přepadne tento vlak obrovská lokomotiva pirátů a několik akcionářů si vezme jako rukojmí, včetně Floi Sadonové. Zatímco piráti ruší a klamou záznamy o své trase, Bezpečnost společnosti chystá plán na záchranu rukojmích. Během této doby je Lien Rag a Skoll schovaný ve velkém ZOO v Grand Star Station a ilegálně vydávají knihu Šikmá trať. (Založil/a: trevize)

matrosh
  9. 8. 2012, 13:50
Toto postapokalyptické science fiction je u mě zatím pořád na hraně. francouzský autor se podle mě pořád více věnuje květnatým opisům milostných aktů než vykreslení svého světa. Naštěstí děj pídíci se po původu zrzavých lidí a částečný náhled do minulosti je zatím dostatečně zajímavý. Uvidíme jak se to bude vyvíjet. zatím 7/10.
veck.nuh
  18. 10. 2014, 14:51
Druhý díl nezklamal. Děj je opět plný nových indicií a popis společnosti v době ledu je popsán barvitě. Opět nechybí erotika, ale na bude jak se zdá až do konce.