Láska, sex a peníze ve světe modelingu

Láska, sex a peníze ve světe modelingu

Ikar - 2003
ISBN: 80-249-0175-7

Ikar (2003) 80-249-0175-7

Kontrasty se přitahují. A tak se potkaly dvě manekýnky a jejich cesty se v průběhu času více či méně prolnuly. Profesně i lidsky. V dravém prostředí modelingu se z nich staly přítelkyně. Renée a Melanie. Obě jsou krásné a ctižádostivé, a přesto je každá jiná.
Vrátit se dnes k modelingu není vůbec lehké. Střední věk se u nás téměř vytratil. Z přehlídkových mol, televizních reklam i z módních časopisů. Všude nastupuje mladá generace. Nikdy však není pozdě, zkušenosti přece jen pořád něco znamenají. A tak se Melanie - Miss Dior znovu vrhá do práce. Pár úspěšných castingů už má za sebou. A čekají ji další. A Renée? Píše scénáře, maluje, a hlavně obchoduje. Chceš-li vydělat, musíš investovat. Po boku svého manžela se stala dámou velkého byznysu. Zatímco Melanie stále hledá svou lásku, Renée už má jasno. Do světa velkého obchodu se city příliš nehodí. Ví dobře, o čem mluví. Ale nikdy neříkej nikdy!
A tak se obě přítelkyně daly znovu dohromady. Tentokrát proto, aby spolu napsaly knížku. O tom, jaké to bylo na výsluní slávy i v době, kdy se nedařilo, o svých úspěších i prohrách, a především o svých láskách… Jsou otevřené a sdílné. Život v modelingu ani byznysu není vždycky snadný. Ale snadný není ani život sám. Ukázkový text:

Po sametové revoluci se ze zahraničí vracelo plno známých i neznámých lidí. Cítili, že všeobecná nálada je optimistická a Praha trochu jako Šípková Růženka, která se právě probudila z dlouhého spánku. Stíhaly jsme s Renée spoustu večírků s českými kamarády, ale i přáteli ze západního světa. Skoro to vypadalo, že prakticky každý okamžik dne i noci je přesně naplánován. Po módních přehlídkách se společně chodívalo na skvělé večeře. Život v modelingu není jen pozlátko, je to dřina a řehole, ale přesto se nedivím mladým dívkám, že jsou jím okouzleny. Je to svůdný tanec pod zrcadlovým nebem s hvězdami a vy máte pocit, že jste v nekonečnu, v němž se vznášíte…