Velká kniha komiksů z časopisu Ohníček

Velká kniha komiksů z časopisu Ohníček

BB art - 2002
ISBN: 80-7257-918-5

BB art (2002) 80-7257-918-5 311

Obsahuje komiksy: Rex Star, Desetioký, Kraken, 10 000 mil na vzdorujících strojích, Profesor Dugan, Pavouk Nephila.

Slarque
  28. 10. 2016, 20:41
Sborník obsahuje komiksy Desetioký a Kraken napsané Ludvíkem Součkem a nakreslené Milanem Resselem, komiksy Pavouk Nephila, Profesor Dugan a 10 000 mil na vzdorujících strojích napsané Ivem Pecharem a nakreslené Theodorem Pištěkem a překladový komiks Rex Star bez uvedení autora či překladatele. Po chvíli internetového pátrání jsem zjistil, že jeho autorem je Emmanuel "Mac" Raboy a původní název před přejmenováním hlavního hrdiny zněl Flash Gordon. Redakční práce se omezila na obsluhu skeneru, nikde k tomu není jediné slovo, ani třeba roky, kdy tyto příběhy vycházely. Jde převážně o dobrodružné příběhy s fantastickým námětem (s výjimkou reálných 10 000 mil). Čte se to dobře, a ani u toho nemusíte být malým klukem.