Spalovači ledu

Poprvé vydáno celosvětově: 1984

Najáda - 1995
ISBN: 80-85632-30-6

Najáda (1995) 80-85632-30-6 226

Lien Rag je vyhnán z vlaku, který lidové koordinační buňky vyslali hledat tuleně. Poblíž si staví iglú a přežívá vedle zmrzlých těl lidí, kteří měli lovit tuleně. Snaží se spojit se stoupenci Lidových koordinačních buněk, s Nathy, Edge a Mormem a objevuje zapomenutý zmrzlý vlak rodiny Bermann-Veriano. Nachází v něm dokumentaci o raketových letech ze Země.

Po potopení části Panamerické flotily se zmocňuje obřího pokladače kolejí a snaží se s ním propojit svoji Společnost se společností Mikado. Zjišťuje však, že hranice ovládá Lady Diana. Konec války zůstává stále nejasný.

Yeuze a Jdrien žijí v Laura station a jsou bez informací o Lienu Ragovi. Přijíždí k nim Leouan a odjíždějí spolu do Amertume station, aby našli Liena Raga. Snaží se navrátit svobodu Ikarovi, profesorovi z univerzity studující Zrzavé, který byl Lidovými koordinačními buňkami zajat a výměnou za olej požadují možnost opustit stanici a vydat se hledat Liena Raga. (Založil/a: trevize)