Originální název: The House at Riverton

Ikar - 2016
ISBN: 978-80-249-3188-3

Ikar (2016) 978-80-249-3188-3 480
Ikar (2009) 978-80-249-1181-6 477

Když Grace ve čtrnácti letech poprvé vchází do impozantního šlechtického sídla Riverton, netuší, že její život se v příštích několika málo letech obrátí naruby. Rozlehlý dům, v němž jako čerstvá služka nastupuje do služby, ukrývá záhady předchozích generací, které tudy prošly v minulém století. Spletité předivo vztahů mezi panstvem a služebnictvem, tradiční šlechtou a novodobými zbohatlíky i napětí mezi jednotlivými členy šlechtické rodiny vytváří barvitou mozaiku osudů, které ožívají v Graceiných vzpomínkách. Její příběh, nerozlučně spjatý s životem nadané okouzlující Hannah, dědičky rivertonského panství, se odehrává na pozadí převratných bouřlivých časů po první světové válce, kdy světem otřásala společenská revoluce a rodila se nová, moderní společnost. Jen Grace ví, jaké tajemství si její matka vzala s sebou do hrobu, jen ona byla svědkem tragédie, která se roku 1924 odehrála na břehu rivertonského jezera a znamenala zánik starobylého rodu. (Založil/a: Lukas)

Kate Morton Kate Morton
*??.??.1976

stepuli
  18. 2. 2014, 18:21
Román dokonce s detektivní zápletkou, tak to mě baví. Hodně mě zaujalo kolik se toho během pár let změnilo přes oblečení až po společenské zvyklosti, co si mohly třeba dovolit mladé dívky. Pro mě ideální kombinace historického románu a detektivky.
Evina Kalousová
  3. 2. 2016, 18:22
První kniha, kterou jsem od Kate Morton přečetla a nelituji. Dávám pouze 80%, a to za trošku utahaný začátek. Chystám se přečíst i zbytek jejích knih, tak se těším, že budou o píď lepší.
Sandalkar
  11. 3. 2016, 17:09
Poměrně zdlouhavá knížka, která ovšem stojí za přečtení. Hlavní hrdinka mě sem tam rozčilovala svými životními rozhodnutími, ale to také znamená, že ve mě vzbudila emoce. Velké plus má příběh za vykreslení změň v anglické společnosti i to, že ukazuje, jak jednoduše lidé přicházejí o své sny.... Což mě motivovalo se na ty moje znovu více zaměřit! :-)
Lukas
  4. 6. 2010, 19:09
Zajímavá a poutavá četba!! Čte se doopravdy dobře. Kdo si přečte určitě nebude nelitovat. Neříkám, že je to nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl, ale rozhodně mi bylo příjemné si toto dílo přečíst.
Pařížanka
  14. 11. 2016, 13:12
Kniha se mi moc líbila, ale dávám 80 % za úděsný začátek, který byl utahaný a příliš dlouhý. Jinak krásně vystižená atmosféra a překvapivý závěr.
Mach
  30. 1. 2012, 17:39
Ze začátku mě tato kniha trochu nudila,ale pak se to rozjelo a moc se mi tato kniha líbila. kniha je dobře napsaná,jen ten začátek by potřeboval trochu navnadit