Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Nizozemsko

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Nizozemsko

Podtitul: Merian Live! 13


Originální název: Niederlande

Nejnovější vydání:
Vašut
ISBN: 80-7236-330-1
Počet stránek: 128
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 0x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Vašut 80-7236-330-1 128

Nizozemsko je evropskou zemí zvláštního druhu. Jeho tvář je zbrázděna mořem i dějinami a ovlivněna pestrou směsicí kultur. MERIAN live! vás provede touto na rozmanitosti bohatou krajinou mezi hrázemi, která náležela v 17. století k námořním mocnostem a nejbohatším zemím Evropy a ještě dnes zde můžeme spatřit mnohé architektonické skvosty z této epochy.
Putování touto nám blízkou, a přeci tak exotickou zemí začíná na severu, kde naše unavené oči s radostí spočinou na mírumilovné idyle rámované kanály rovnými, jako když střelí, a oživené pokojně se pasoucími stády ovcí. Balzámem na duši budou i procházky půvabnými městečky, jakými jsou například Groningen a Leeuwarden. Cesta nás dále povede do starého jádra Holandska, s Amsterdamem a Haarlemem. Zde můžeme jen obdivovat houževnatost, až zaťatost zdejších obyvatel, s jakou bojovali a bojují proti úžasně silnému a neúnavnému moři - důkazem jejich úspěšnosti je vodnímu živlu vyrvaná země, poldry.
Holandská metropole určitě stojí za to, abychom si na ni vyčlenili dostatek času. Projížďka po malebných grachtech, při níž můžeme nasát neobyčejnou atmosféru Amsterdamu, nás inspirativně naladí k dalším toulkám za četnými kulturními památkami, při nichž nám bude neocenitelným společníkem právě průvodce MERIAN live! Přívlastek "pozoruhodný" si zaslouží ovšem i Haarlem - a to se netýká jen jeho skvostných měšťanských domů s typickými starobylými štíty. I v Zeelandu budeme mít pocit, jako by se tu zastavil čas: moře a tradiční rybářské vesničky, lázeňská střediska choulící se v dunách, kanály a chapadla moře, které zkouší urvat si něco z člověkem obdělávané půdy… Na pobřeží se setkáme i se sídlem vlády a královské rodiny, městem Den Haag. Obklopuje ho vodními toky protkaná krajina, v níž leží rovněž Rotterdam a Utrecht, která nutně okouzlí každého milovníka květin, vášnivého cyklistu, tuláka po plážích a ctitele umění.
Na jihu se nakonec setkáme s Maastrichtem, dalším klenotem - a potom se na pobřeží ocitnete na pláži, o jaké se vám ani nezdálo… Na vlastní oči se přesvědčte - za vydatné pomoci průvodce MERIAN live!, že Holandsko nejsou jen tulipány, sýry a Komenský.

(více)  

Štítky

více  
Dirk ter Brügge Dirk ter Brügge

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace