Ján Pavol II. - Prorok našich čias

Profil knihy je v jiném jazyce

Ján Pavol II. - Prorok našich čias

Nezistené / Iné - 2003
ISBN: 80-89063-12-8

Nezistené / Iné (2003) 80-89063-12-8 63

Ján Pavol II. vstúpil do dejín Katolíckej cirkvi a zaujal tam výsostné miesto. Vstúpil však aj do všeobecných dejín celého ľudstva a do dejín našich dvoch storočí, 20. aj 21., ktoré sme práve začali.
Svojou aktivitou, ktorá trvá už 25 rokov, zapôsobil na medzinárodných fórach nielen pred veriacimi, ale aj pred ľuďmi iných náboženstiev a presvedčení. Možno povedať, že jeho vážnosť vystúpila tak vysoko, že sa stal najvyššou morálnou autoritou na svete. Keď sa vo svete niečo deje, tak vždy sa objaví otázka: "Čo na to hovorí Ján Pavol II.? A túto vážnosť vidieť všade. Aj v Ázii, kde je katolíkov iba 2,7 %, teda veľmi málo a aj tí sú sústredení zväčša na Filípínach. Inde tvoria ani nie pol percenta obyvateľstva. V Ázii pritom žijú dve tretiny celého ľudstva a tam vidíme, s akou úctou sa títo jednoduchí ľudia dívajú na Jána Pavla II.