Písek ve větru

Písek ve větru Originální název: Piesok vo vetre

Wales - 2005
ISBN: 80-86939-01-4

Wales (2005) 80-86939-01-4 256

V Maréši, nejbohatší zemi severního pobřeží, zuří bratrovražedný boj, vyvolaný intrikami a temnou magií čarodějnice Zindy. Mezi dvěma bratry stojí krásná cizinka s nevšedními schopnostmi... Na čí stranu se přikloní? Pomůže pravému králi získat zpátky jeho trůn, anebo naopak...?
První román slovenské „Lady Fantasy", ověnčený mnoha prestižními cenami. (Založil/a: Esmit)

Alexandra Pavelková Alexandra Pavelková
*25.08.1966

Xaire
  10. 11. 2015, 15:17
Dostala jsem knížku jako dárek a k jejímu přečtení jsem se dostala až nedávno. Začínala jsem ji dvakrát. Chvíli trvá než se rozjede děj, v půlce knihy vlastně víte jak to skončí. Není to špatná knížka, ale je zbytečně zdlouhavá na to, že je konec celkem jasný.
Esmit
  6. 6. 2010, 21:10
Nemám ráda knihy, u kterých si říkám, že by mohli skončit. Neříká, že Písek ve větru nebyl čtivý, naopak, četl se dobře, ale o sto stran kratší by se mi taky líbil. Některé pasáže jsou vyloženě zbytečné, spousta myšlenek se opakuje a každý se páruje s každým. To už hraničí s nezajímavým slaďákem. Taky se mi zdá, že hlavní hrdinka je nezranitelná. Knihu hodnotím jednou hvězdičkou za čtivost a pár odstavců, které dokázaly zaujmout pestrostí vybraných spojení.