Spievajúca lipka

Profil knihy je v jiném jazyce

Spievajúca lipka

Nezistené / Iné - 2003
ISBN: 80-89028-36-5

Nezistené / Iné (2003) 80-89028-36-5 79

Výber rozprávok západných Slovanov, ktorý zostavili etnológovia v Prahe, Varšave a Budyšíne obsahuje šestnásť lužickosrbských, českých, poľských a slovenských ľudových rozprávok. Hoci rozprávky pochádzajú z rôznych oblastí, darmo by sme hľadali znaky poukazujúce na príslušnosť ku konkrétnemu národu. Ale vo všetkých víťazí dobro nad zlom, v každej nájdeme poučenie. Jednoducho, v rozprávkach je možné všetko a iste aj preto sú také obľúbené. Obsahuje rozprávky: Divotvorný mlynček, O Jankovi Polienkovi, O chlapcovi a troch zázračných daroch, Spievajúca lipka, Janíček, O Biede, Krásna sestrička, O troch grošoch, O človeku, čo sa šiel spýtať slnca, kde jeho sliepka vajíčka znáša, Mocný sluha, O dobrej Betuške a nedobrej Baruške, Čižmár a čert, Ako Pán Boh stvoril ovce a Boh kozy, Hrniec medu, Ako sa slimák s líškou pretekal, Ako šlo vajce na vandrovku.