Branou z Ivory

Poprvé vydáno celosvětově: 1989

Laser-books - 1993
ISBN: 80-85601-51-6

Laser-books (1993) 80-85601-51-6 256

ČARODĚJNÁ VÉDA přitahuje lidi z celé galaxie k planeta Ivory. Ivory je exotická a nebezpečná planeta, kde je vše na prodej a zákony existují jen na ochranu nejmocnejších rodin. Pro studentku antropologie Theodoru z Pyrene je Ivory zajímavá tím, že je jediným místem ve známem vesmíru kde funguje magie a kde ti, kdo ji ovládají, řidí společnost.Pro prázdnínové výzkumy je neodolatelná… Ale potom ji někdo napadne a okrade a Theodora zůstane sama, sama na nepřátelské planetě. Její výlet se stává hrůzyplnou odyseou. Všechny jej zkušenosti na Ivory strácejí smysl a Theodora je nucena sebrat všechny síly, aby přežila. Ke svému velkému překvapní objeví, že má jistou magickou schopnost, která ji přivede do smrtelného nebezpecí. Seznámí se s Ranem Cormallonem – jedním z nejmocnejších kouzelníků na Ivory – mužem, jehoži neznámí nepřátelé se nezastaví před ničím, aby dosáhli svého cíle – zničit Rana a zísakat jeho moc! Nezaváhají ani před vraždou… (Založil/a: trevize)

Doris Egan Doris Egan
*??.??.1955

HELLBOY-DB
  8. 5. 2014, 17:07
Problém této knihy je v tom, že se nedrží toho, co ji dělá v úvodu ještě poměrně zajímavou a to kouzel. Ty autorka opustí a než se k nim ke konci znovu vrátí tak předkládá jen tuctový příběh. Hrdinka není taky zrovna z těch, na kterých by mi záleželo a která by tento příběh alespoň trochu hnala kupředu. A tak je výsledný dojem nemastný, neslaný a jelikož si nevzpomínám na nic, co by mě nějak zaujalo tak je to za ===40%.