Město permutací

Originální název: Permutation City

Návrat - 2002
ISBN: 80-7174-502-2

Návrat (2002) 80-7174-502-2 410

V budoucnosti našich pravnuků nesmrtelnost není nemožná. Lidská mysl se dá nasnímat a převést do virtuálních prostředí. Výsledek: „kopie“, virtuální lidé se zachovanou pamětí a identitou, závislí pouze na stabilitě světa počítačových sítí. Což je dělá zranitelnými.

Paul Durham má sen – vytvořit nedotknutelné virtuální utočiště, které začne prodávat nejbohatším, nejvlivnějším kopiím na světě. Ale Paulovi nejde o zisk. Posedlý virtuálním a umělým životem, posedlý tím, co považuje za nové chápání podstaty vědomí, nesní o něčem tak bezvýznamném, jako jsou peníze.

Paul je možná šílený. Ale také je možné, že jeho poznatky v konečném důsledku překonají prostor, čas, evoluci, podstatu hmoty, život vesmíru.

Za vizi Paula Durhama by se nemusel stydět žádný bůh. (Založil/a: trevize)

Greg Egan Greg Egan
*20.08.1961

eoj
  3. 9. 2013, 15:55
Zajímavá teorie multiversa, přemítání nad životem kopií mysli v síti a několik výživných nápadů. Nad tím vším se autor zamýšlí a donutí k přemýšlení i čtenáře. A to já rád.