Brida

Poprvé vydáno celosvětově: 1990

Argo - 2008
ISBN: 978-80-7203-976-0

Argo (2008) 978-80-7203-976-0 235

Brida je skutečný příběh jedné z nejmladších učitelek čarodějnické tradice. Paulo Coelho vypráví o prvních krocích tehdy jednadvacetileté dívky, která se jednoho dne rozhodla, že svůj osud spojí s tajemstvími magie. Brida O'Fern, mladá Irka z Dublinu, se vždy zajímala o mystiku. Díky ponaučením Mága z Folku a své učitelky Wiccy se seznámí s Tradicí Luny, je zasvěcena za jarní rovnodennosti a poznává muže, s nímž chce spojit svůj další život, navazující na starobylé duchovní tradice. Příběh Bridy, která v osmdesátých letech minulého století hodlá jít cestou duchovního hledání podle dávných keltských tradic, spojuje autor s osudem mladé Loni v posledních dnech obléhání katarské pevnosti Montsegur v Okcitánii 13. století.

Keatin
  13. 6. 2012, 17:32
Nečekala jsem od knihy nic, co by mě bavilo ...a to bylo vlastně i dobře. Přečetla jsem ji, ale nezaujalo mne téma - tyhle "věci" jdou docela mimo mě a nevidím nic skvělého na tom, že se parta dospělých lidí dostane do tranzu a někteří z nich pak lítají kolem ohniště spoře odění, či dokonce bez oblečení. No, na zadek jsem si z toho opravdu nesedla.
VerenaLord
  4. 1. 2013, 1:16
Moje první knížka od Coelha. Výborný počin, skládám hluboký dík tomuto dílu! Brida se stane součástí vašeho života, světa i myšlenek a změní vám pohled na vše..
Myrddin33
  16. 2. 2016, 21:11
Tak jsem se po dlouhé době začetl do Coelha. A bohužel se to pro mě stalo zklamáním. Paula mám opravdu rád, dříve mě hodně inspiroval, ale toto mi opravdu nesedlo. Bylo to moc ezoterické, příběhově nezáživné a pravdy, které byly uváděny, mi přišli až moc kýčovitě vybarvené. Asi jsem duševně jinde, než jsem býval anebo tato kniha je prostě jinde. Moc se mi líbila věta "I nefunkční hodiny ukazují dvakrát denně správný čas.", avšak o mnoho více jsem si z ní neodnesl. Třeba mám jen špatné rozpoložení na knihu tohoto charakteru, třeba opravdu není povedená. Kdoví....
Domovoj
  4. 1. 2014, 19:10
Jde o první knihu, kterou jsem od tohoto autora četla. Dlouho jsem se mu vyhýbala a přistupovala jsem k této knížce trochu skepticky. Skutečnost mě ale velice příjemně překvapila. Příběh je o lásce a víře, o hledání své Druhé části, o spojení dvou světů, viditelného a neviditelného. Zanechala ve mě hodně pozitivních pocitů, dala mi odpovědi na některé důležité životní otázky, včetně té, jaký význam má život člověka na tomto světě. Určitě se k ní budu někdy v budoucnu vracet, protože v sobě skrývá mnoho krásných myšlenek.
Mariana.
  21. 4. 2015, 1:40
Mám Coelha vážně ráda. Jeho plynutí slov. Smysl posloupnosti těchto slov. Myšlenky, které jsou opravdové a jichž je v dnešní společnosti nedostatek. Míněno -- chybí nám vzory/autority. Naše historie není souhrn objektivních faktů, nicméně souhrn interpretací, v nichž se ona objektivní fakta vyskytnou. Je krásné číst stránky, na nichž jsou skutečné myšlenky psané místy srdcem, vnitřkem a poznáním ...
smajlinka
  5. 8. 2014, 13:30
Hned na začátku se mi líbilo podobenství o stavitelech a pěstitelích. Dál měla knížka pár opravdu pěkných myšlenek, mystické a zajímavé téma, ale stejně to tak nějak jen kroužilo po povrchu. Ale náměty k přemýšlení tam určitě jsou
DanielOsbourne
  22. 9. 2013, 19:49
Určitě zajímavý námět. Z knihy je cítit typický Coelhův styl, ale přišlo mi, že Bridin příběh zamrznul v jednom bodě a znovu začal pracovat až ke konci knihy. Rozhodně se nejedná o špatnou knihu, ale označit jí za něco skvělého bych se také neodvážil.
Blueberry
  28. 3. 2015, 18:20
Po dočtení v sobě stále cítím její poselství a skryté pravdy, které mi Brida připomněla. Pro mě zatím rozhodně jedno z nejlepších Coelhovo děl.
Henkie
  31. 8. 2013, 12:07
Okouzlujici.
Paulo Coelho je ztelesnena dokonalost, ktera dokaze vytvorit takovou atmosferu, ktera vas obklopuje hodne dlouho potom, co knihu doctete.
Davam 5 hvezd, kdyby byla moznost dat jich 100, udelam to.
Mashinca
  15. 7. 2013, 13:19
Zajímavá kniha ze zajímavého prostředí. Dívka, která je mi blýzká věkem, z dnešní doby s nevšedními zájmy a dovednostmi - trochu pohádkové ale jedinečné.
magor91
  20. 3. 2016, 17:41
Obsah knihy - děj není zas až tak skvělý, ale docela dobře vystihuje motanice mladých lidí, kteří se snaží nějakým způsobem dostat k duchovnosti. A je to nelehké, obtížné a někdy... někdy i navazující na karmické zážitky minulých životů... Tedy, jestli na ně věříte :) Kdo nebyl na Montséguru, či se nezajímá o Katarskou tématiku či aspoň tarot, tak mu to úplně moc neřekne...
ETmimo
  1. 10. 2012, 15:50
Coelho je vždy nepředvídatelný, různá témata, spousta mystiky, více otázek než odpovědí. Jak si s tím má poradit čtenář? Vždy nadzdvihne ze židle, málem donutí jít a změnit alespoň část vlastního stereotypního života, dokud se toto nutkání spolu s poslední stranou knihy nevypaří nad trvale zapálenou svíčkou... Brída je stejná, čtivá i dobře srozumitelná, jestli je to ovšem příběh skutečně skutečný, v kterém lese tedy bloudí Mág a kdy uvidím světelný bod mé Druhé části??
Mistwraith
  1. 9. 2012, 16:15
Krásná kniha s mystickým kouzlem. Můžete mít dokonce i pocit, že je chvílemi Brida vaší součástí. Brida je kniha, kterou jsem četla jedním dechem a jen jsem ji číst nemohla (škola, aktivity, práce), už už jsem začínala být nesvá a těšila jsem se, až si zalezu do postele a vezmu si knížku. Byla to má první kniha o čarodějnictví a dodnes si na ni v určitých chvílích často vzpomenu.
Neonka
  14. 3. 2012, 10:30
Kniha mě naprosto nadchla. Jsem z ní nadšená a určitě se k ní ještě mnohokrát vrátím. Prostě mystika, čarodějnické tradice jsou věci, které mě zajímají.